MILAN KNEŽEVIĆ POSLAO PONUDU DPS: Ovo je pošteno, na Milu Đukanoviću je da pokaže odgovornost i spremnost da izađemo iz krize
AKO DPS glasa za četiri sudije Ustavnog suda, DNP će pokrenuti inicijativu za skraćenje mandata Skupštini, ako ne bude većine da se potvrdi Zakon o predsedniku, najavio je lider DNP Milan Knežević.

Milan Knežević, Foto Privatna arhiva
Kako je istakao, ako je DPS spreman da danas glasa za jednog sudiju Ustavnog suda, onda do ponedeljka može i za četvoro, jer je potreban funkcionalni Ustavni sud pošto se država nalazi u institucionalnoj komi.
– Takođe očekujemo da DPS povuče sve besmislne ustavne žalbe upućene Ustavnom sudu kojima se opstruiše proglašenje rezultata lokalnih izbora. Već smo jednom saopštili, ako nemamo većinu za Zakon o predsedniku, svakako da ćemo ići na prevremene parlamentarne izbore. Zato pozivam predsednicu Skupštine da odmah u ponedeljak zakaže novu sednicu i da se istog dana izjasnimo o Zakonu o predsedniku. A pošto DPS tvrdi da nemamo 41. poslanika, tj. da neki iz postojeće parlamentane većine neće glasati za pomenuti zakon, javno saopštavam da ću u ime DNP pokrenuti inicijativu za skraćenje mandata Skupštini i raspisivanje prevremenih izbora. Ovo je poštena ponuda, i na Milu Đukanoviću je da pokaže odgovornost i spremnost da izađemo iz krize tako što će DPS glasati četvoro sudija Ustavnog suda, a mi se obavezujemo da idemo na prevremene izbore ako se u ponedeljak utvrdi da nemamo većinu – kazao je Knežević.
(Borba)

TRAMP SPUSTIO CARINE I SRBIJI: Evo koliko sada iznose i kada odluka stupa na snagu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je danas da će svim zemljama, uključujući i Srbiju, uvedene carine biti suspendovane, osim za Kinu, kojoj je tarife uvećao na 125 odsto.
09. 04. 2025. u 20:44

DRAMA NA GRADILIŠTU! JEDNA OSOBA ZAROBLjENA, TROJE PREŽIVELO: Građani pozvani da se evakuišu zbog dodatnog urušnjavanja (FOTO/VIDEO)
KAKO prenose lokalni mediji, pretpostavlja se da su dve osobe zarobljene nakon što se srušilo gradilište Šin Ansan, u Iljik-dongu, Gvanmjon-si, blizu južnokorejske prestonice.
11. 04. 2025. u 10:00 >> 10:12

VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Masovne likvidacije grla, leševe bacaju u jame i zalivaju krečom - niču stočna groblja širom zemlje
"UKOLIKO bi došlo do novog izbijanja, bilo bi neophodno ponovo definisati zone ograničenja u radijusu do 10 kilometara. To bi značilo ne samo testiranje skoro više od 120.000 grla stoke, povećan rizik daljeg širenja zaraze, pooštravanje veterinarskih mera i značajna ograničenja stavljanja proizvoda u promet, već i da se ne preduzimaju mere koje su iznad svih neophodnih mera porekla sa farmi."
11. 04. 2025. u 15:23
Komentari (1)