SUDE MITROPOLITU JOANIKIJU I SVEŠTENICIMA: Danas se nastavlja proces protiv sveštenih lica u Nikšiću
U OSNOVNOM sudu u Nikšiću danas će biti nastavljeno suđenje mitropolitu crnogorsko-primorskom Joanikiju i osmorici nikšićkih sveštenika Slobodanu Jokiću, Draganu Krušiću, Vasiliju Brboriću, Danilu Zirojeviću, Željku Rojeviću, Ostoji Kneževiću, Nikoli Marojeviću i Mirku Vukotiću.

Mitropolit Joanikije u Matici srpskoj, Foto B. Lučić
Prema navodima iz optužnice, mitropolit Joanikije i sveštenici su 12. maja 2020. godine prekršili naredbe tadašnjeg Ministarstva zdravlja o sprečavanju opasne zarazne bolesti.
Toga dana u Nikšiću oni su se zajedno sa narodom okupili na Trgu Šaka Petrovića, a onda krenuli u veličanstvenu litiju ulicama grada u kojoj je učešće uzelo preko 25.000 ljudi.
Suđenje počinje u 10.30 časova.

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)