MILO NEĆE U "TMINE SRPSKOG SVETA" Đukanović na konvenciji u Bijelom Polju: "Mrak je najgušći pred svitanje..."
PREDSEDNIČKI kandidat DPS-a Milo Đukanović je na konvenciji u Bijelom Polju rekao da njegovim izborom za šefa države, Crna Gora neće zabasati u tmine "srpskog sveta".
Foto: DPS
On je potom dodao da su ovi izbori "istorijska šansa koju ne smemo propustiti".
-Treći prioritet u mom novom mandatu biće ispunjavanje preostalih obaveza na putu ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji. Mi ćemo ispuniti sve pretpostavke i ubeđen sam da ću u svom sledećem mandatu uvesti Crnu Goru u Evropsku uniju, naveo je Đukanović, ističući da je započeo taj proces i da je vodio mnoge bitke.
-Suočavali smo se s našim, kao i regionalnim, i problemima koje Unija ima. Poznat mi je svaki korak koji smo prošli u procesu integracija, kao što znam svaki korak koji nam je preostao do krajnjeg cilja, a do njegovog ostvarenja nije ostalo još mnogo, ali mrak je najgušći pred svitanje, kazao je Đukanović.
Aktuelni predsednik Crne Gore je poručio da "trojica od četvorice mojih protivkandidata su alumnisti SNP-a, a četvrti se hvali da mu je tata osnivač".
-Za sve važi isto: ne možete biti na čelu Crne Gore a podržavati paljenje njene zastave; ne možete pozivati građane srpske nacionalnosti da ne poštuju Ustav Crne Gore, a pretendovati da budete njen ustavni predsednik; ne možete pisati članovima Senata SAD da ne prime Crnu Goru u NATO, a hoćete da budete na njenom čelu; ili moliti investitore da ne ulažu u Crnu Goru; ne možete biti na čelu Crne Gore a da ne navijate za njenu reprezentaciju; ne možete biti na čelu Crne Gore a učestvovati u donošenju odluka o prekomernom korišćenju sile državnog aparata protiv svojih građana koji čuvaju dostojanstvo Crne Gore, istakao je Đukanović.
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (11)