PETORKA PALA ZBOG ŠVERCA CIGARETA? Akcija specijalnih istražitelja, na meti duvanska mafija
PRIPADNICI Specijalnog policijskog odeljenja rano juče, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, uhapsili su pet osoba zbog osnovane sumnje da su umešani u šverc cigareta.

S. Đokić
Kako je potvrđeno "Novostima" iz izvora bliskih istrazi, uhapšeni su Nikšićani Mileta Simanić, Marko Mićković iz špediterske firme "Knjaz", špediterka iz Bara Ratka Mandić, Đoko Lješković i Rajko Đurović.
Nezvanično saznajemo da specijalne istražitelje posebno interesuju cigarete koje je zaplenila crnogorska carina u Luci Bar u septembru prošle godine. Da li je to i razlog hapšenja navedene "petorke", nije potvrđeno. Ono što je poznato o navedenom slučaju, a što su mediji objavili još ranije, jeste da je cigarete poslala kompanija iz Libije, a trebalo je da završe u Srbiji.
U tome, međutim, nisu uspeli jer je Srbija zabranila uvoz tih cigareta. Nakon toga je usledio pokušaj da se predstavi kao da će te cigarete biti opet utovarene na brod radi transporta prema nekoj trećoj desetinaciji, ali ni to se nije desilo, objavili su ranije mediji.
Proširena istraga
KADA je reč o juče izvedenoj akciji, u nedostatku zvaničnog saopštenja, ne isključuje se mogućnost da je u pitanju proširena istraga Specijalnog državnog tužilaštva o švercu najmanje 40 šlepera cigareta, koje su prokrijumčarene od početka 2019. do novembra 2020. godine.
Carina sumnja da je u pitanju bio plan da se nadležni državni organi zavaraju, s ciljem da ove cigarete budu iznete iz Luke Bar i prebačene na crnogorsko crno tržište.
Po carinskoj dokumentaciji, zvanično, pošiljalac je firma D Bros iz Libije. Primalac je Kozd Company, Srbija, iz Rume. Ovlašćeni zastupnik ove kompanije je špedicija Montenegro Shipping Company, Bar.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"Lekari su Saši Popoviću dali morfijum i tako je umro - nije osetio ništa, zaspao je! Sada me doziva po kući"
"ČESTO ga sanjam, nije bilo tog sna gde je on izgledao kao u ovo poslednje vreme kada je bio bolestan, uvek ga sanjam iz vremena kada smo nas dvoje počeli da se zabavljamo i kad smo se venčali. Tada je imao onu kosicu malo dužu i okrugle malo veće naočare i sanjam ga kako je raspoložen, nasmejan, vedar i trči-juri na sve strane."
09. 08. 2025. u 12:05
Komentari (0)