HERCEGNOVSKE PLAŽE VRAĆENE MORSKOM DOBRU: Vektra Boka više nije vlasnik
Neuspela privatizacija nekadašnjeg velikog i uspešnog hercegnovskog hotelsko turističkog preduzeća Boka unazadila je turizam u Herceg Novom.
Foto: V.V.
Tragovi su vidljivi na svakom koraku, od neodržavanih plaža do srušenog hotela Tamaris.Ponešto se ipak menja.Plaže su vraćene u posed Morskog dobra.
- Vektra Boka više nije vlasnik pet plaža duž hercegnovske obale, ne ubiraju prihod samo ljudi koji su bliski Vektra Boki već napokon kroz jedan pošteni tender svi građani Herceg Novog mogu da se jave i apliciraju za korišćenje tih kupališta - informisao je direktor JP Morsko dobro i potvrdio da su kupališta vraćena u posed ovog preduzeća.
Dobra vest je i da je deo tih kupališta ostavljen bez mobilijara kako bi korisnicima bilo omogućeno da ne plaćaju mobilijar, što je bilo obavezno prethodnih godina dok je plažama gazdovala Vektra Boka.
Podsetićemo, pre tri godine Upravni odbor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom doneo je odluku o jednostranom raskidu ugovora sa Vektra Bokom, zbog neizmirenih obaveza. Ugovorom su ovom preduzeću bile ustupljene plaže hotela "Plaža", „Tamaris“ i „Igalo“, kao i kupalište Žanjic.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)