OSNOVNI SUD U PODGORICI:Policajcu godina zatvora
POLICIJSKI službenik za graničnu kontrolu u Stanici granične policije - Podgorica, Emir Bučan, osuđen je u Osnovnom sudu u Podgorici kaznom zatvora u trajanju od jedne godine zbog krivičnog dela protivpravno lišenje slobode.

Foto: "Novosti"
Optužnicom Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici, njemu je stavljeno na teret da je protivpravno ograničio slobodu kretanja oštećene V.K.
- Prvostepeni sud je u toku postupka nesumnjivo utvrdio da je okrivljeni kritične večeri zloupotrebom svog ovlašćenja, ograničio slobodu kretanja oštećenoj V.K. na način što je prišao vozilu u kojem su se nalazile ona i još dve devojke legitimisao se i uzeo dokumenta koja mu je dala V.K. a onda joj naložio da napusti vozilo u kojem se nalazila, i da sedne u vozilo kojim se dovezao. Nakon što je ona to učinila i sela na mesto suvozača, na kojem su se prethodno nalazili njegov službeni pištolj i sredstva za vezivanje, vozilo je stavio u pogon a zatim zaustavio na jednom parkingu u blizini železničke stanice, gde je u više navrata oštećenu dodirivao i upućivao joj reči da treba da imaju "5 minuta diskrecije".... Kada je V.K. razmenila broj telefona s njim i rekla da će se videti naredne večeri, stavio je vozilo u pogon i odvezao je do mesta s kog su krenuli. Okrivljenom je produžen pritvor nakon izricanja presude.
Ovako odmerenom kaznom se jasno izražava društvena osuda i nulti prag tolerancije za ovakva i slična ponašanja službenih lica, saopšteno je iz Osnovnog suda u Podgorici, nakon izricanja presude.

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

OTKRIVENA PODZEMNA SOBA U UKRAJINI: Bila zatrpana 300 godina - čemu je služila? (FOTO)
SKRIVENA ispod zamka u istorijskom gradu Galiču, u zapadnoj Ukrajini, misteriozna soba bila je zatrpana zemljom i otpadom poslednjih 300 godina, a sada je napokon oktrivena.
02. 06. 2025. u 10:54
Komentari (0)