ALABARU DRITAN PUTOKAZ DO PLAŽE: Maštu arapskog biznismena o ulaganjima u Ulcinju "zagolicao" bivši premijer
ARAPSKI investitor, vlasnik kompanije "Igl Hils", Mohamed Alabar, potvrdio je u neformalnom razgovoru u Tivtu, da nije zainteresovan za kupovinu ili zakup zemlje u Crnoj Gori, već da mu je plan da država sa zemljištem uđe u vlasništvo u projektima.

V.K.
On je rekao da je u više navrata razgovarao i sa bivšim premijerom Dritanom Abazovićem i da mu je on prvi pomenuo Veliku plažu, međutim daljih razgovora nije bilo. Na tender za zakup plaža u Ulcinju, Alabar se kaže javio, upravo zbog podsećanja na Abazovićevu ponudu za investiciju u Ulcinju.
Alabar je saopštio da nije tačna tvrdnja da insistira na celokupnoj obali Velike plaže za projekat, već da će u dogovoru sa Vladom i lokalnom zajednicom dogovoriti najbolje modalitete. Zanima ga znatno manja dužina obale, manje i od polovine 13 kilometara duge Velike plaže.
Na izjavu arapskog investitora lider GP URA i bivši premijer Dritan Abazović saopštio je da je Alabara poput brojnih investitora pozvao da dođe u Crnu Goru, ali da mu nije nudio nikakve lokacije. Poručio je da je zahvalan Alabaru da ga je skoro obavestio da su ga, kako je kazao, nedorasli ljudi iz Vlade uvukli u veliki problem.
- Za razliku od aktuelne vlade, kod nas se nije moglo raditi suprotno zakonu i nacionalnim interesima države, niti su se bilo kome nudile lokacije i ucrtavale stvari po želji - izjavio je Abazović.
Propala "pljačka veka"
- ŠTO se tiče zakupa plaža Alabar mi je jasno saopštio da je želeo samo jednu plažu uzeti pod zakup i da je sam iznenađen kako je došlo do ovoga. Ko ga je prevario, sada se sigurno i sam crveni. Radujem se što je propala pljačka veka. Mi nastavljamo da branimo svaki pedalj naše zemlje - rekao je Abazović, poručujući da Crna Gora i Ulcinj nisu na prodaju, kao ni zrno peska sa Velike plaže.
Poslanik Pokreta Evropa sad, Vasilije Čarapić, takođe je istakao da se kompanija Alabara javila na tenderu za zakup plaža u Ulcinju na osnovu sugestije Dritana Abazovića.
- Abazović je kasnije "prodao" priču lokalnoj zajednici da Alabar želi da kupi 13 kilometara Velike plaže i grad Ulcinj na vodi. Ovaj gospodin je i svoj rodni grad uspeo da prevari. Sav onaj teatar od 100 decibela u režiji Abazovića je bio samo paravan za još jednu obmanu. Priča o ugroženosti životne sredine, Solane i promene demografske slike Ulcinja je bila ništa do još jedna podvala Dritana i njegovih fejsbuk- aktivista, plasirana pred izbore u Nikšiću i Heceg Novom na kojima URA neće doći do cenzusa - poručio je Čarapić.
I dok se Crnogorci spore oko toga da li omogućiti investitoru iz Dubaija da ulaže u projekte na njihovoj zemlji, Brisel se ne protivi saradnji sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima. U saopštenju tamošnje administracije navodi se da je upravo šefica Evropske komisije Ursula von der Lajan u telefonskom razgovoru sa šeikom Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom, predsednikom UAE, postigla saglasnost da treba pokrenuti pregovore o slobonoj trgovini između EU i UAE.

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

ISPOVEST RADNICE: "Kad biste ovo znali, nikad ne biste kročili na kruzer"
DRUŠTVENIM mrežama kruže viralni snimci u kojima osoba koja se predstavlja kao radnica na kruzeru deli detalje iz života na brodu. U jednom takvom videu podelila je niz fotki u kojima tvrdi da otkriva tajne života na kruzeru i tako šokirala mnoge.
05. 07. 2025. u 11:33
Komentari (0)