MILION EVRA ZA INFORMACIJU: Crnogorski MUP raspisao nagradu za pomoć pri hvatanju ubica Duška Jovanovića
CRNOGORSKO Ministarstvo unutrašnjih poslova obećalo je novčanu nagradu u iznosu od milion evra za obaveštenja koja verodostojno i odlučujuće doprinesu identifikaciji izvršioca, saizvršioca, organizatora ili nalogodavca ubistva glavnog i odgovornog urednika dnevnog lista "Dan", Duška Jovanovića, izvršenog 27. maja 2004. godine u Podgorici.

Foto: A. Stanković
-Obaveštenje se smatra verodostojnim ako sadrži tačne podatke koji dovode do identifikacije i/ili lišenja slobode lica koja su neposredno izvršila, učestvovala u izvršenju, organizovala i/ili naredila izvršenje krivičnog djela, neposredno doprinosi pokretanju i vođenju krivičnog postupka i ima ključni značaj za donošenje osuđujuće presude, navodi se u dokumentu MUP-a Crne Gore.
Osoba koja dostavi obaveštenje, kako navode, može ostvariti pravo na zaštitu, u skladu sa propisima kojima se uređuje obezbeđenje ličnosti, kao i zaštita svedoka.
Sredstva za isplatu nagrade obezbiće se iz budžeta Crne Gore.
U saopštenju se navodi da javnim obećanjem nagrade Crna Gora pokazuje jasnu i nedvosmislenu odlučnost da konačno, nakon 21 godine rasvijetli ubistvo Duška Jovanovića.
Osnivač, vlasnik i glavni i odgovorni urednik dnevnog lista "Dan", ubijen je u noći 27. maja 2004. u Podgorici, ispred prostorija redakcije tog lista.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo

SRPSKOJ KOALICIJI KORMILO: Na konstitutivnoj sednici utvrđeba vlast u Nikšiću, čeka se podela funkcija
27. 05. 2025. u 18:52V.K.

POTVRĐENA OPTUŽNICA PROTIV ULIĆA, ZVICERA I OSTALIH: Za šverc 2,5 tone kokaina
19. 05. 2025. u 22:23

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)