JOŠ NIJE ZAVRŠEN TENDER ZA ZAKUP PLAŽA: Kašnjenje ne može ugroziti sezonu, kažu u Morskom dobru
Ugovori sa pojedinim zakupcima plaža još nisu potpisani, a iz Morskog dobra obećavaju da će leto proteći u najboljem redu što se tiče uređenja i organizacije kupališta u Herceg Novom.

Foto: RT HN
Direktor za upravljanje morskim dobrom, Mladen Mikijelj prilikom posete Herceg Novom i otvaranja rekonstruisanog dela Šatališta istakao je da je realizacija tendera o zakupu plaža, izazvala nedoumice, ali su plaže . prema njegovoj oceni spremne za špic sezone.
- Hajka koja se vodila u proteklom periodu je bila želja pojedinih da se tržišni tender ne sprovede do kraja. Tender je sproveden za period od četiri godine. Deo kašnjenja odnosi se na pet odsto kupališta duž obale Crne Gore, a to ne može ugroziti turističku sezonu. na bilo koji način, Te plaže, koje trenutno nisu opremljene mobilajarom, biće slobodne za sve posetioce, građane Herceg Novog i turiste. Biće dodatno slobodnog prostora, a plaže su apsolutno spremne - ocenio je Mikijelj.
Drugu stranu priče iznose zakupci koji ostaju bez ugovora i pravne sigurnosti. Vlada je donela odluku kojom lokalnim samoupravama preporučuje da samostalno izdaju privremena odobrenja za rad na obali. To je izazvalo je brojne sumnje u zakonitost ovog procesa. Zabrinjava i to što se preporuke Vlade preklapaju s još nezavršenim tenderom JMorskog dobra.
U dokumentu Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine preporučuje se opštinama na primorju izdavanje privremenih odobrenja za obavljanje turističke i ugostiteljske delatnosti u objektima privremenog karaktera, uz napomenu da bi ta odobrenja važila do 31. oktobra ove godine.
Odluka stiže premda tender za zakup morskog dobra, raspisan 29. aprila ove godine, još nije zatvoren niti su zaključeni svi ugovori sa budućim korisnicima plaža. Lokalne uprave i turistički poslenici upozoravali su ovo a pojedini su uputili zvanične primedbe Ministarstvu turizma i Morskom dobru. Tražili su hitno rešavanje ovog problema. Neizvesnost oko toga da li da se čeka ishod tendera ili opremaju i uređuju plaže da bi bile spremne tokom jula i avgusta sigurno će uticati na kvalitet ponude, u kojoj meri, pokazaće sezona koja ne čeka.

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)