OSTAJE IZA REŠETAKA: Sud odbio žalbu advokata Aca Đukanovića i potvrdio mu pritvor
OSNOVNI sud u Nikšiću saopštio je danas da je odbio žalbu branilaca brata bivšeg crnogorskog premijera i predsednika Mila Đukanovića, biznismena Aca Đukanovića i da mu je potvrdio pritvor.
V.K.
Sud je naveo da je tu odluku doneo nakon prethodne izjave Aca Đukanovića, koji je na sudu rekao da raspolaže milionskim kapitalom, što mu, kako je ocenjeno, omogućava da bez problema organizuje život van Crne Gore i da postane nedostupan domaćem zakonodavstvu, prenose Vijesti.
U odluci se navodi da težina krivičnog dela i mogućnost izricanja relativno visoke kazne zatvora mogu uticati na odnos okrivljenog prema državnim organima, odnosno na njegovo odazivanje na njihove pozive, ukoliko bi se našao na slobodi
Sud smatra da takva finansijska moć povećava rizik da Đukanović, ako bi bio na slobodi, postane nedostupan domaćim pravosudnim organima.
U obrazloženju se navodi da njegova ekonomska snaga omogućava organizovanje života i boravka u inostranstvu bez oslanjanja na treća lica ili državnu podršku.
"To uključuje i mogućnost regulisanja boravišnog statusa kroz različite pravne institute koji su dostupniji licima sa značajnim kapitalom", navodi se u odluci suda.
Iz spisa predmeta proizilazi da je Aco Đukanović u poslednjih nekoliko meseci više puta napuštao Crnu Goru, a jedan boravak van zemlje trajao je 103 dana u kontinuitetu.
Preporučujemo
OPSADNO STANjE U PODGORICI: Policija opkolila zgradu u kojoj živi Aco Đukanović
27. 02. 2026. u 13:48
PAD BATE PALOG DIKTATORA: Šta je policija oduzela iz stana Aca Đukanovića u Podgorici?
04. 03. 2026. u 16:56
ACU ĐUKANOVIĆU ODREĐEN PRITVOR: Sud doneo konačnu odluku zbog opasnosti od bekstva
02. 03. 2026. u 12:30
PRONAĐEN ARSENAL U KUĆI ACA ĐUKANOVIĆA: Otkriveno šta je oružja otkriveno prilikom policijskog pretresa
28. 02. 2026. u 10:14 >> 10:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)