SO ZETA ZASEDA DANAS: Razmatra inicijativu za poništavanje priznanja samoproglašenog Kosova
SKUPŠTINA opštine Zeta razmatraće danas odluku kojom se traži poništavanje priznanja samoproglašenog Kosova.
Foto: Printskrin/Jutjub/Pobjeda
Inicijativu je najavio lider Demokratske narodne partije /DNP/ Milan Knežević, koji je rekao da očekuje sličan potez i od drugih opština u kojima su na vlasti stranke sa dominantnom podrškom srpskog biračkog tela.
Prema njegovim rečima, ovakve odluke treba da budu odraz volje građana i signal državnim institucijama da se ovo pitanje ponovo otvori.
Knežević je takođe najavio da će DNP pokrenuti inicijativu u Skupštini Crne Gore za usvajanje rezolucije o poništavanju priznanja samoproglašenog Kosova, ističući da je to jedno od ključnih političkih pitanja za ovu stranku.
On je takođe ukazao na, kako je rekao, osećaj nezadovoljstva među srpskim narodom u Crnoj Gori, ističući da „nikada nije bilo više Srba na vlasti, i nikada se nisu osećali više poniženo“.
Srpski nacionalni savet je juče takođe podržao inicijativu usmerenu na povlačenje odluke o priznanju samoproglašenog Kosova, ocenjujući da je to jedno od najvažnijih državnih i nacionalnih pitanja savremene Crne Gore i da konačnu odluku treba da donesu građani na referendumu.
Crna Gora je donela odluku da prizna samoproglašeno Kosovo 2008. godine.
(RTRS)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
JAK ZEMLjOTRES POGODIO HERCEG NOVI: Osetio se čak i u okolnim mestima, ljudi u panici
11. 05. 2026. u 12:26
NE ŽELE IH U SVOM VESTMINSTERU Centralni London digao bunu protiv ambasade Crne Gore: "Nema smisla šta se radi"
10. 05. 2026. u 15:20 >> 15:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)