EPISKOP JOANIKIJE U ANDRIJEVICI: Hrvatska prima sveštenike SPC, a Crna Gora ih progoni
- Vlasti Crne Gore, koju mi volimo kroz Svetog Petra Cetinjskog, kroz Svetog Vasilija Ostroškog, kroz Njegoša, kroz junake, kroz mučenike, kroz podvižnike, danas gone sveštenike.
Novosti
Ovo je na Petrovdan u crkvi Svetog Arhangela Mihaila kazao episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, koji je ukazao na primer jednog od njih oca Stefana Milovanovića.
- A u našoj Episkopiji ima ih oko 20-tak, koji su na tom spisku za gonjenje iako su prijavljeni svi, iako nijednog dana u Crnoj Gori nisu bili ilegalno, iako su došli da vrše i propovedaju reč Božju, iako se u celom svetu poštuje da verska služba mora biti zaštićena i da se verskim službenicima ne postavljaju granice, jer granice za vere ne postoje u ovom svetu. U svakoj uređenoj državi, to se lako rešava. Jedan naš prognani sveštenik, otac Sava sa Trepče, već je primljen u Hrvatskoj, u srpskom manastiru Jasenovcu. Hrvatska država mu daje odobrenje da može služiti i boraviti koliko hoće. Hrvatska to čini, a Crna Gora progoni, kazao je episkop Joanikije, koji se zapitao gde to vodi.
- Što je to tako svi smo za to odgovorni, i mi sveštena lica, posebno mi vladike, ali i narod. Razmislite malo o tome - ukazao je episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, koji je istakao da od Irodovih vremena do dana današnjeg, retko koja vlast je bila dobra, ''a mi hrišćani treba da znamo kome se klanjamo i da se vezujemo za ono što je netruležno i nepropadljivo''.
- Čast, istina, pravda i obraz, to je ono što je večito, ali, nažalost, ko se obruka u ovom svetu i to je večito - kazao je episkop Joanikije, ističući da se i ovaj veliki praznik proslavlja u vremenima koja su teška za Crkvu Božju.
Preporučujemo
ON PRAVI "HODAJUĆE IKONE": Fotograf iz Berana, objektivom "opevao" dostojanstven bunt Vasojevića
12. 07. 2020. u 10:51 >> 10:51
PREKRŠAJNE PRIJAVE POSLE AUTO LITIJE U BERANAMA: Istakli zastave "druge države"
11. 07. 2020. u 07:55
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)