ZBOG UPRAVLJANJA VOZILOM POD DEJSTVOM ALKOHOLA: Kazna zatvora od 15 do 60 dana
POLICIJSKE kontrole vozača na crnogorskim drumovima pokazuju da vozilom upravljaju osobe pod dejstvom alkohola što je zabranjeno Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima.

Foto: Depozitfotos
Zbog upravljanja motornim vozilom pod dejstvom alkohola i opojnih droga gde se konstatuje prisustvo u organizmu u koncentraciji od 2 g/kg i preko, Zakonom su predviđene isključivo kazne zatvora.
Prema Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima, vozačima koji upravljaju vozilom pod dejstvom opojnih droga, drugih psihoaktivnih supstanci ili su pod dejstvom alkohola u koncentraciji od 2 g/kg i preko izriče se kazna zatvora od 15 do 60 dana. Uz kaznu zatvora slede i zaštitne mere - zabrana upravljanja motornim vozilom od četri do šest meseci, te tri kaznena boda.
Tokom alkotestiranja ukoliko se utvrdi prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 1 do 2 g/kg, prema saznanjima "Novosti" u Sudu za prekršaje, vozaču može biti izrečena novčana kazna od 300-1.000 evra, ili kazna zatvora. Takođe, izriče se zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom do 3 meseca, i upisuju tri kaznena boda.
Ukoliko se utvrdi prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji ispod 1 g/kg uglavnom se izriče novčana kazna od 150 -400 evra, zabrana upravljanja motornim vozilom do 3 meseca, i upisuju dva kaznena boda.
U Sudu za prekršaje "Novostima" je rečeno da ukoliko je reč o višestrukom povratniku, takvi se kažnjavaju kaznom zatvora. Prema saopštenjima uprave policije, može se zaključiti da godine životne dobi ne ukazuju na odgovoran odnos učesnika u saobraćaju.
Pod dejstvom alkohola voze i mladi, i stariji
Policija je u Baru kontrolisala vozača A.A. (24) koji je upravljao putničkim motornim vozilom pod dejstvom alkohola. Utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 1,32 g/kg zbog čega je A.A. lišen slobode i priveden nadležnom sudiji.
Takođe, u ovom gradu je lišen slobode i P.V. (63) kod koga je konstatovano prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 2,24 g/kg. On je lišen slobode i uz prekršajnu prijavu priveden nadležnom sudiji za prekršaje.
ZA 20 DANA ULCINjSKA POLICIJA UHAPSILA 11 VOZAČA
Zbog vožnje u alkoholisanom stanju ulcinjska policija za 20 dana uhapsila 11 vozača.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj tokom avgusta sprovode pojačane aktivnosti u cilju sprečavanja ulične prodaje opojne droge, upravljanja vozilom u alkoholisanom stanju kao i pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
- Sankcionisano je 48 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom alkohola, od kojih je 11 lišeno slobode zbog prisustva alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1 g/kg. Ovom prilikom sancionisano je osam vozača koji pripadaju kategoriji mladih vozača i vozača početnika zbog ovog prekršaja. Kod jednog od vozača utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 3,09 g/kg, saopštili su iz Uprave policije .
Preporučujemo

ALEKSANDAR RAKOVIĆ GOST „GEOPOLITIKE“: Večeras na Novosadskoj televiziji (21.00)
20. 08. 2020. u 13:27

AKO DOBIJETE KORONU NA LETOVANjU: Da li ćete u Crnoj Gori moći besplatno da se lečite
20. 08. 2020. u 10:34

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)