BILI SU BLISKI PRIJATELJI: Fotografija Matije Bećkovića i monaha Amfilohija na malo poznatom svetom srpskom mestu
MITROPOLIT Amfilohije, koji se jutros upokojio u Gospodu, i pesnik Matija Bećković bili su bliski prijatelji.
Foto: Novosti arhiva
To dokazuje i stara fotografija iz Pariza, sa srpskog vojničkog groblja, na kojoj su, tada monah Amfilohije i Bećković.
Foto: Novosti arhiva
Danas, Matija Bećković drhtavim glasom od bola kratko nam je rekao:
- Bog ga je pozvao u isti dan kad i Svetog Petra i vladiku Rada. Mi plačemo a on se raduje.
Preporučujemo
PETAK DAN ŽALOSTI Beranci žale svog duhovnog poglavara, mitropolita Amfilohija
30. 10. 2020. u 13:06
NAJTUŽNIJA SCENA DANA: Sveštenici izneli kovčeg sa telom mitropolita Amfilohija (FOTO)
30. 10. 2020. u 12:58
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)