KUČI KRENULI KA PODGORICI: Čuveno pleme ispraća svog mitropolita (VIDEO)
ZEMNI ostaci blažanopočivšeg mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija biće sahranjen danas u kripti Sabornog Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici. Svetu zaupokojenu liturgiju sa početkom u 9 časova služiće Njegova svetost Patrijarh srpski Irinej uz sasluženje više episkopa naše i drugih Pomesnih Crkava, saopšteno je jutros iz Mitropolije crnogorsko-primorske.
Foto: Fejsbuk
Vernici su od ranog jutra pohrlili ka Podgorici da svog voljenog Đeda isprate na poslednje putovanje.
Pleme Kuči objavili su video-snimak na kom se vidi da su krenuli ka Podgorici da isprate svog mitropolita.
- Kuči krenuli u hodočašće - piše uz objavljeni video-snimak.
Mitropolit Amfilohije je usnuo u Gospodu u petak 30. novembra u KBC Podgorica, nakon čega su njegovi zemni ostaci preneti u Cetinjski manastir, gde je hiljade vernika došlo da da posljednji celiv i uzme blagoslov od svog Arhijereja.
Na dan svetog Petra Cetinjskog Čudotvorca služena je Sveta arhijerejska liturgija u Cetinjskom manastiru, nakon koje je blaženopočivši Mitropolit svečano ispraćen sa Cetinja, a desetine hiljada vernog naroda ga je na kolenima dočekalo u Podgorici.
U Hramu Hristovog Vaskrsenja služen je pomen i večernja služba kraj kivota blaženopočivšeg Arhijereja, a rijeke naroda su u neprekidnom mimohodu prolazile celu noć, opraštajući se od svog Mitropolita, saopšteno je na zvaničnom sajtu Mitropolije crnogorsko-primorske.
Preporučujemo
SAHRANjEN MITROPOLIT AMFILOHIJE: Narod se oprostio uz reči "Ne damo svetinje!" (FOTO/VIDEO)
01. 11. 2020. u 07:18 >> 14:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (2)