TRAŽE ODOBRENJE DA ISPUŠTAJU OTPADNE VODE: EPCG podnela zahtev Upravi za inspekcijske dozvole oko deponije Maljevac
"ELEKTROPRIVREDA Crne Gore" zatražila je od Uprave za inspekcijske poslove, Odsek za ekološku inspekciju, da odobre ispuštanje otpadnih voda sa deponije Maljevac, na kontrolisan i ekološki prihvatljiv način.
Drenažni ventil TE Pljevlja / Foto M. Drobnjak
Ekološka inspekcija je, nakon ekološkog incidenta koji se desio u julu 2019, naložila Elektroprivredi da fizički i trajno ukloni drenažni ventil na liniji povratne vode u prvim remontnim radovima, a da se do tada ventil fizički blokira (zavari) kako bi se sprečilo izlivanje otpadnih voda u reku Vezišnicu.
Elektroprivreda se tek pod pritiskom javnosti izvinila uz tvrdnje da se ovakvi događaji neće ponoviti. Tada je i pristala da plati odštetu za pomor ribe. Opštinsko državno tužilaštvo je protiv "Elektroprivrede" i četiri odgovorna lica podnelo optužni predlog zbog ispuštanja otrovnih materija u reku Ćehotinu 4. jula 2019, što je izazvalo uginuće ribljeg fonda u reci Vezišnici i Ćehotini.
U Osnovnom sudu Pljevlja je u toku suđenje u ovom slučaju. Na suđenju "Elektroprivreda" negira krivicu i dokazuje da ispuštanje povratne vode nije izazvalo pomor ribe u pljevaljskim rekama. Nalaz veštaka Snežane Didanović je da je do pomora ribe došlo zbog ispuštanja otpadnih voda sa deponije Maljevac na kojoj već 37 godina Termoelektrana odlaže pepeo i šljaku koji nastaju ka nusprodukt rada pljevaljskog bloka.
Preporučujemo
"SADA JE TRENUTAK": Knežević traži od srpskih ministara smenu Krivokapića (FOTO)
25. 06. 2026. u 13:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)