ZA ČASNIM KRSTOM PO DANU: U Herceg Novom do časnog krsta prvi doplivao Ivan Đurišić
BOGOJAVLjENjE je tradicionalno u Herceg Novom obeleženo plivanjem za Časni krst. Zbog epidemiološke situacije na Škveru je bilo manje i posmatrača i plivača, ali su uživali u prelepom danu. Do Časnog krsta prvi je doplivao Ivan Đurišić i poručio da je dan kao od Boga dat.

V.V.
- Imao sam ogromnu želju da posle pet, šest godina učestvujem u plivanju za Časni krst. Nije bilo teško, a nije bilo ni hladno, jer je bilo sa verom u Boga, rekao je Ivan.
Njemu je pripao zlatni medaljon, dar hercegnovske crkvene opštine , a nagrađen je srebrnim medaljonom koji je priložio Savo Damjanović i najmlađi učesnik sedmogodišnji Milan Bogdanović. O Bogojavljanju i tradiciji plivanja za Časni krst besedio je protojerej Nikola Todorović.

V.V.
- U miru Božijem, kao i onda u reci Jordanu i mi smo se sabarali danas da osvetimo more, da se nama ponovo i opet otkrije taj trojedini Bog, da primimo Boga u svoja srca i da pogledamo u otvoreno Nebo. U narodu postoji verovanje da se u ponoć otvaraju nebesa, da bismo tamo uledali onoga, koji je nemeriv, nesagledljiv ali silan i u ljubavi svojoj moćan, poručio je otac Nikola.
– Ovo je još jedna litija, koju uznosimo na nebo, a ove godine prinosimo ovaj podvig našem blaženopočivšem mitropolitu Amfilohiju, poručio je otac Nikola.

RUSKI AMBASADOR: Ako NATO to uradi, izbiće rat
AKO NATO obori ruski avion, to će značiti vojni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Parizu Aleksej Meškov.
25. 09. 2025. u 16:04

RUSI NAPALI SEVERNO OD KIJEVA: Desetine hiljada ljudi bez struje i vode, Ukrajinci besni zbog nedostatka odbrane
RUSKI dronovi gađali su u četvrtak, 25. septembra, ključnu infrastrukturu u gradovima Černigov i Nižin na severu Ukrajine, ostavivši desetine hiljada stanovnika bez struje i vode.
25. 09. 2025. u 16:56

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (0)