Pretnja zbog atoma

07. 09. 2005. u 00:00

Prema Butovom pisanom svedočenju, Kisindžer mu je zapretio: Napraviću strahovit primer ako nastaviš sa svojom politikom izgradnje zemlje. Razlog za pretnju bio je nuklearni program Pakistana koji je forsirao Ali Buto

U SVOM planiranom usponu na vlast, Zia ul Hak je potakao razjarenu gomilu da zapali američku ambasadu u Islamabadu, čime je Ministarstvu spoljnih poslova očigledno želeo da pokaže kako je njihov čovek i, u isto vreme, da dobije više spoljne pomoći. Kako se kasnije pokazalo, upravo je on imao nameru da ubije Ričarda Helmsa. Nekoliko godina kasnije sam Zia uk Hak je platio svojim životom, pošto se umešao u rat koji je besneo u Avganistanu. Njegov avion "C-130 herkul" pogođen je niskofrekvencijskim električnim signalom (ELF) kratko po uzletanju, posle čega se naglo sunovratio i udario u zemlju.
Činjenica da je Sovjetski Savez uspeo da proizvede aparate sa visokom radiofrekvencijom na zapadu je poznata zahvaljujući radu sovjetskih naučnika iz Odeljenja za intenzivne relativističke elektronske talase Instituta za atomsku energiju "Kurčatov". Dvojica njihovih specijalista bili su J. A. Vinogradov i A. A. Ruhadze. Oba naučnika su radila u Institutu za fiziku "Lebedev", čija su specijalnost eletronski i rendgenski laseri.
POŠTO sam primio ovu informaciju, tražio sam potvrdu i iz drugih izvora i otkrio da je engleski "Internešl džurnal ov elektronik" (Međunarodni časopis za elektroniku) već objavio neke materijale koji su, izgleda, potvrđivali moju informaciju o rušenju aviona generala Ul Haka. Osim toga, tu informaciju su potvrdila i moja dva izvora iz obaveštajnih krugova.
Neke korisne informacije dobio sam i iz sovjetskog naučnog časopisa o ovim temama, koji izlazi na engleskom, pod naslovom "Sovjet rejdio elektroniks and komunikejšns sistem" (Sovjetski sistem za radioelektroniku i komunikacije). U mojoj glavi nije bilo sumnje u to da je general Zia ul Hak ubijen. Na kamionu koji je viđen u blizini hangara nesumnjivo je bio uređaj za niskofrekvencijski električni signal, kakav, kako se zna, poseduju vojne snage.
Prema Butovom pisanom svedočenju, koje je, dok je bio u zatvoru, prokrijumčario iz Pakistana, Kisindžer mu je oštro zapretio: "Napraviću strahovit primer ako nastaviš sa svojom politikom izgradnje zemlje". Buto je došao u sukob sa Kisindžerom i Rimskim klubom zato što je zagovarao program nuklearne energije da bi Pakistan pretvorio u modernu industrijsku zemlju, što je u očima Komiteta 300 bilo u direktnom sukobu sa nalozima koje je Kisindžer dao pakistanskoj Vladi. Kisindžerova pretnja Butu nije bila službena američka politika, nego politika današnjih iluminata.
ČOVEK treba jasno da razume zašto je nuklearna energija tako omražena u jednom delu sveta i zašto je lažni pokret "za očuvanje okoline", čiji je osnivač i finansijer Rimski klub, krenuo u rat protiv nuklearne energije. Uz nuklearnu energiju, koja daje obilje jeftine električne energije, zemlje trećeg sveta postupno bi postale nezavisne od američke pomoći i pretvorile bi se u suverene i nezavisne države. Električna energija iz nuklearnih izvora je pravi ključ pomoću koga bi zemlje trećeg sveta izašle iz zaostalosti, stanja u kojem, po zapovesti Komiteta 300, moraju da ostanu.
Manja pomoć znači manji nadzor MMF-a nad prirodnim bogatstvima neke zemlje. Upravo je ova zamisao, tj. da bi zemlje u razvoju mogle da uzmu svoju sudbinu u svoje sopstvene ruke, nezamisliva Rimskom klubu i njegovom nalogodavcu, Komitetu 300. Bili smo svedoci kako je otpor protiv nuklearne energije u SAD uspešno primenjen za zaustavljanje industrijskog razvitka, u saglasnosti sa planom Rimskog kluba o "nultom postindustrijskom rastu".
Zavisnost od američke pomoći drži zemlje u poslušnosti pred Ministarstvom za spoljne poslove. Vrlo malo te pomoći dospe do ljudi u tim zemljama, budući da ona obično završava u džepovima onih na vlasti, koji MMF-u dopuštaju da divljački pljačka prirodna bogatstva njihovih zemalja.

PRIMER MUGABEA

PREDSEDNIK Zimbabvea, bivše Rodezije, Mugabe, jeste dobar primer kako se pomoću inostrane pomoći stiče vlast nad sirovinama, u ovom slučaju nad hromom visokog kvaliteta. Divovski konglomerat pod nazivom LONRHO, kojim upravlja Angus Ogilvie, važan član Komiteta 300, u korist svoje rođake, kraljice Elizabete Druge, danas ima potpunu vlast nad tim vrednim prirodnim bogatstvom, dok narod te zemlje sve dublje tone u siromaštvo i bedu, uprkos pomoći SAD u iznosu od 300 miliona dolara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije