Ratna pravila

18. 09. 2005. u 00:00

Agenti Mosada deluju po ratnim pravilima. Mosad ima ogromnu prednost u odnosu na ostale tajne službe, zato što u svakoj zemlji postoji čvrsta jevrejska zajednica

Piše: Džon KOLMAN

MOSAD je poznat i pod nazivom "Institut". Mnogi nazovi pisci navode besmislene rečenice o toj službi, posebno jedan pisac koji snažno zagovara hrišćansko desno krilo, što se prihvata kao istina. Čovek može da oprosti nekome ko nema nikakvog obrazovanja iz područja rada tajnih službi. Čudno kako to neznanje ljude ne sprečava da svuda izbacuju "Mosadova imena".

Takva praksa dezinformisanja je uobičajena protiv američkih desno orijentisanih patriotskih grupa. Mosad se u početku sastojao iz tri grupe: Kancelarije za vojno-obaveštajnu službu, Političkog odeljenja Ministarstva spoljnih poslova i Ministarstva za bezbednost. Dejvid Ben Gurion, član Komiteta 300, dobio je značajnu pomoć od tajne službe MI6 u objedinjavanju te tri službe.

Ali, taj posao nije baš bio uspešan, pa ih ser Vilijem Stivenson iz tajne službe MI6 preusmerio u jedinstvenu tajnu službu pod okriljem Političkog odeljenja izraelskog Ministarstva spoljnih poslova, s grupom za specijalne operacije špijunaže i "crnih poslova". Britanska obaveštajna služba je pomogla osposobljavanju i opremanju službe Sarajet maktal, poznate i kao Jedinica glavnog odeljenja za prisluškivanje, po uzoru na britanski SAS. Ovu službu Mosad nikada niko ne pominje pravim imenom, nego ih jednostavno zovu "Momci".

"MOMCI" su samo kancelarija posebne britanske obaveštajne jedinice SAD, koja ih redovno obučava i osavremenjuje u pogledu novih metoda rada. Pripadnici ove jedinice su ubili čelnike PLO i kidnapovali Adolfa Ajhmana. Agenti ove jedinice, kao i celi Mosad, deluju po ratnim pravilima. Mosad ima ogromnu prednost u odnosu na obaveštajne službe drugih zemalja zato što u svakoj zemlji postoji dominantna jevrejska zajednica.

Proučavanjem društvenih i kaznenih podataka, Mosad može da pronađe agente među jevrejskim lobijem svake zemlje, koje potom može da drži u šaci i da ih prisili da besplatno rade za Mosad. On ima prednost i zato što ima pristupe podacima svih američkih agencija za sprovođenje zakona i obaveštajnih agencija.

Američki obaveštajni sektor ratne mornarice Elint daje besplatne usluge Mosadu. Građani SAD bi bili šokirani, besni i ozlojeđeni kada bi znali koliko Mosad zna o životima miliona Amerikanaca svih profesija, čak i onih koje ni na koji način nisu povezane sa politikom.

PRVI šef Mosada Ruben Šiloa, bio je član Komiteta 300, ali nije poznato da li njegov naslednik uživa u tom položaju. Postoji mogućnost da uživa. Mosad ima vrlo sposobnu službu za dezinformisanje. Zapanjujuće je koliko se dezinformacija ubacuje na američko "tržište", a još više kako se to sve proguta.

Ono što je vidljivo u mikrokosmosu Mosada jeste domen kontrole koju "olimpijci" imaju nad obaveštajnim službama, zabavom, fondacijama, stvaranjem javnog mišljenja (anketama) i televizijskim "informativnim" medijima na svetskom nivou. Ted Tarner je nedavno dobio mesto u Komitetu 300 kao priznanje za svoje pravljenje "vesti" na Si-En-Enu. Komitet ima moć i sredstva da ljudima ovog sveta kaže što god želi i da ogromna većina u to poveruje.

Kada god neki istraživač slučajno nabasa na ovu zastrašujuću grupu, oni ga ili uspešno kupe ili ga podvrgnu nekoj vrsti "specijalne obuke" u Institutu Tavistok, posle čega i on sam počinje da doprinosi pisanju romana tipa Džejmsa Bonda, tj. biva skrenut s puta i dobro nagrađen. Ako osoba kao što je bio Džon Kenedi slučajno naiđe na istinu o tome ko upravlja svetskim događajima, i ne bude potkupljen, onda biva ubijen.

(KRAJ)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije