"SVET MORA DA ZNA ŠTA SE DOGODILO": Lideri EU o poreklu korone
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen i predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel zalažu se za istragu nastanka virusa korona kako bi se saznala istina o početku pandemije.

Foto AP
- Svet mora da zna šta se dogodilo kako bismo izvukli pouke. Podržaćemo sve napore da se obezbedi transparentnost i sazna istina - izjavio je Mišel na konferenciji za novinare.
I predsednica Komisije zauzela je isti stav.
- Moramo da znamo odakle je došla ova strašna globalna pandemija - rekla je Fon der Lajen na zajedničkoj konferenciji za novinare.
Ona je ukazala i na važnost lekcije naučene iz finansijske krize 2008. godine. S obzirom da je EU dobro analizirala tu krizu i razvila odgovarajuće alate i u sadašnjoj zdravstvenoj krizi mogala je brže da reaguje.
Sada treba da se učini isto i obezbedi da se ovakva kriza nikada više ne ponovi, rekla je predsednica Komisije.
- Sada je ključno das e omogući istražiteljima puni pristup svim informacijama važnim za utvrđivanje porekla pandemije - zaključila je ona
(Jutarnji list)
Preporučujemo

LAJEN PODRŽAVA CILj: U EU više od 50% odraslih primilo bar jednu dozu vakcine
10. 06. 2021. u 11:19

OČEKUJEM NOVI TALAS NA JESEN: Ivanuša - "Treba sačekati sa vakcinacijom dece"
10. 06. 2021. u 09:34

VAKCINA, PA DžOINT MARIHUANE: Neobična "nagrada" za cepivo u Vašingtonu
09. 06. 2021. u 15:54

DETE GREŠKOM VAKCINISANO PROTIV KORONE: Otac najpre mislio da se radi o šali
08. 06. 2021. u 14:15

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)