U POSLEDNjE vreme naši mediji su prepuni tematike iz naslova ovoga skromnog prigodnog teksta, a u javnom političkom diskursu, od teoretskih rasprava do munjevitog donošenja zakona kojima se, navodno pravedno, demokratski i u duhu "evropskih vrednosti", uklanja diskriminacija ženskog pola, odnosno "roda", i obezbeđuje "rodna ravnopravnost" među polovima, odnosno "rodovima" ili, još novosrpskije, "dženderima", i to na svim nivoima, uključujući i jezičku normu.
SKUPŠTINA Srbije počela je juče raspravu o dva propisa iz domena ljudskih prava, koja su izazvala oprečne reakcije javnosti - izmenama zakona o zabrani diskriminacije i zakonu o rodnoj ravnopravnosti.
UKOLIKO bi Skupština Srbije usvojila Zakon o rodnoj ravnopravnosti bio bi to propis protiv srpskog jezika, jer se njegovim odredbama vrši nasilje nad našim jezikom.
DANAS je prva asocijacija na Majski prevrat, verovatno za većinu, pukovnik Dragutin Dimitrijević Apis. Međutim, ako bismo napravili dublju analizu zasnovanu na konkretnim zadacima koji su bili povereni svakom zavereniku, onda bi Đorđe Genčić morao zauzeti prvo mesto.
U Srbiji, prema istraživanjima UNICEF-a, čak 69 odsto dece barem jednomje pomoglo roditeljima da se "snađu" na internetu. Sa ovim procentom smorekorederi u Evropi, dok u Nemačkoj, recimo, tek 12 odsto dece "osposobljava" starije da surfuju po mrežama.
SRBIJA se nalazi na 34. mestu među zemljama sa najmoćnijim pasošem na svetu, sa bezviznim režimom ili vizama po dolasku za 138 destinacija od ukupno 227.
U SRBIJI sve se manje ljudi venčava, a sve više razvodi. Umesto matičara, posla imaju advokati. Zajednički život često počinje bez papira, a retkotraje "dok nas smrt ne rastavi". Brak se više ne podrazumeva - on seodlaže, izbegava ili brzo završava.
Komentari (2)