HOĆE LI BITI GUČE? Evo pod kojim uslovima je jedino moguće održavanje Sabora trubača
DOKTOR Predrag Kon izjavio je da Sabor trubača u Guči, koji je zakazan od 13. do 15. avgusta, još nema dozvolu Kriznog štaba za održavanje.

Foto: D. Karadarević
- Sabor trubača u Guči još nije dobio dozvolu Kriznog štaba za održavanje. Suština je u tome što je takav skup visokorizičan s ovakvim brojem dnevnozaraženih. A našu saglasnost mogu da dobiju samo ako obezbede sve što su reki. Organizatori Guče i opština Lučani poslali su nam dopis u kom su napisali da neće moći da uđe niko ko nije vakcinisan ili testiran najviše 48 sati pre toga, kao i da će obezbediti punktove za testiranje. Takođe, naveli su da će biti četiri puta manje gostiju nego što se procenjuje, mada neću da pominjem cifre da ne bude da radim protiv svih njih - ističe Kon i dodaje:
- Nijedan festival planiran za drugu polovinu avgusta još nije dobio dozvolu kriznog štaba za održavanje, mada je Guča na polovini meseca.
(Kurir)
Preporučujemo

U GUČU UZ TEST ILI POTVRDE: Definitivno doneta odluka o saboru Trubača
30. 07. 2021. u 06:30

NOVINE U ORGANIZACIJI SABORA TRUBAČA: Ajdačić režiser, Petrović muzički urednik
16. 07. 2021. u 15:58

OVAKO SU IZGLEDALI POSLEDNjI MINUTI SAŠINOG ŽIVOTA: Bio siguran da će ozdraviti i nije želeo da se govori o bolesti
DIREKTOR i osnivač Grand produkcije, Saša Popović, preminuo je u 70. godini posle kraće i teške bolesti u jednoj klinici u Parizu.
03. 03. 2025. u 09:55

LEKARI U ŠOKU ONIM ŠTO SU NOĆAS VIDELI: Beograđani masovno povraćali, hitna ih vozila i u pritvore
DOKTORKA iz Hitne pomoći u Beogradu, Ivana Stefanović, istakla je jutros da je bilo neuobičajeno mnogo posla sa alkoholisanim građanima tokom noći. Uz to mnogo intervencija, infarkta, kao i saobraćajnih nezgoda.
03. 03. 2025. u 10:05

"HOĆU EUTANAZIJU" Vedrana Rudan donela odluku: "Rekla sam deci da je gotovo, neću da umirem na rate"
ZA lečenje joj je bilo potrebno dosta novca, a deo je stigao iz Srbije, od direktora izdavačke kuće koja objavljuje njena dela.
03. 03. 2025. u 09:53
Komentari (0)