SRBIJA POSVEĆENA RODNOJ RAVNOPRAVNOSTI: Mihajlović - Neprimereno kriviti žene za pitanje nataliteta
KRIVITI žene za pitanje nataliteta je neprimereno, izjavila je danas potpredsednica Vlade Srbije i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost, Zorana Mihajlović i ukazala da niska stopa rađanja u Srbiji "nije jednokratna priča", već problem koji postoji decenijama i na kojem Vlada posvećeno radi.

Foto Tanjug
- Društvo u kojem su žene obrazovane i emancipovane nije uzrok niskog nataliteta - istakla je Mihajlovićeva.
Ona je, u saopštenju, navela da je Vlada Srbije posvećena unapređenju rodne ravnopravnosti i boljem položaju žena.
- Naš zadatak i cilj jeste da žene imaju jednake uslove kao i muškarci, jer im to omogućava i da budu majke, ali i da napreduju u poslu i društvenom životu - napomenula je Mihajlovićeva.
Ona je ukazala da jednaki uslovi znače i da očevi mogu da koriste roditeljsko odsustvo za čuvanje dece, kao i da je rodna ravnopravnost i podela kućnih poslova, jednake plate za isti rad, mogućnost napredovanja u poslu.
- Podizanje stope nataliteta je proces u kojem moramo svi da učestvujemo", naglasila je Mihajlovićeva i podsetila da je Koordinaciono telo formirao tadašnji premijer Aleksandar Vučić baš u nameri da stvorimo uslove da i žene, kao i muškarci, imaju jednake mogućnosti da se razvijaju, rade i žive.
To telo je, dodala je, formirano i da bi se društvo oslobodilo diskriminacije, nasilja i stereotipa i da se svakoj devojčici i ženi pruži šansa i jednaki uslovi da se ostvari onako kako želi.
Zorana Mihajlović je podsetila da je Srbija donela dobre zakone i strategije i da se uz efikasnu primenu položaj žena u društvu unapređuje.
Preporučujemo

ZORANA MIHAJLOVIĆ U PETAK U VRANjU: Ministarka želi u razgovoru da čuje probleme građana
21. 07. 2021. u 09:05

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (3)