SRPSKA HUMANOST NE ZNA ZA GRANICE: Naša zemlja sutra donira Libanu 40.000 doza vakcina
MINISTAR spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković boraviće 17. i 18. avgusta u zvaničnoj poseti Libanskoj Republici.
Foto: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Tom prilikom, ministar Selaković uručiće 40 hiljada doza vakcina „Sputnjik Ve“, donaciju Srbije Libanu. Donaciju će, na aerodromu u Bejrutu, dočekati zamenica premijera, ministarka odbrane i ministarka spoljnih poslova Zeina Akar.
Tokom boravka u Bejrutu, šef srpske diplomatije imaće odvojene sastanke sa predsednikom Libana Mišelom Aunom, predsednikom Vlade Hasanom Diabom i predsednikom parlamenta Nabihom Berijem, a sastaće se i sa zamenicom premijera, ministarkom odbrane i ministarkom spoljnih poslova Zeinom Akar.
Ministar Selaković, tokom dvodnevne posete Libanu, sastaće se i sa komandantom libijske vojske, generalom Džozefom Aunom, kao i sa komandantom UNIFIL, general majorom Stefanom Del Kolom, a obići će i pripadnike Vojske Srbije u misiji UN u Libanu.
Preporučujemo
NAPREDUJU UPRKOS VRUĆINAMA: Antić obišao radove na mostu preko Južne Morave (FOTO)
16. 08. 2021. u 16:47
"SITUACIJA NIJE SJAJNA": Srbi u Kabulu i dalje čekaju let, hotel čuvaju američki vojnici
16. 08. 2021. u 15:47
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)