POČETAK VEŽBE "SISTEM 2021" Vulin: Na 50 lokacija, skoro 8.000 naših ljudi
IZASLANIK predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, komandant Republičkog štaba za vanredne situacije i ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin označio je početak operativno-taktičke vežbe "Sistem 2021" i naredio svim gradskim i opštinskim štabovima za vanredne situacije da počnu sa sprovođenjem vežbe.

Foto: Tanjug
- Danas je za nas veliki dan, na 50 lokacija, skoro 8.000 naših ljudi, radiće ono što nismo radili decenijama, verujem da ćemo danas pokazati da je Srbija spremna, sposobna, snažna da može da brine o svojim građanima. Po nalogu predsednika Srbije Aleksandra Vučića svim komandantima gradskih i opštinskih štabova civilne zaštite i vanrednih situacija naređujem, postupite po signalu „Sistem" - poručio je komandant Republičkog štaba za vanredne situacije Aleksandar Vulin.
Izaslanik predsednika Republike, komandant Republičkog štaba za vanredne situacije i ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin oglasio se iz Operativnog štaba Republičkog štaba za vanredne situacuje, koji koordinira svim snagama i subjektima sistema zaštite i spasavanja koji učestvuju u ovoj vežbi.
Tokom vežbe "Sistem 2021" subjekti iz sistema zaštite i spasavanja prikazaće spremnost i sadejstvo u odgovoru na elementarne nepogode i tehničko-tehnološke nesreće.

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"KOMPLITLI FRI OF ČARDž": Da li ste čuli kako Putin priča engleski? (VIDEO)
RUSKI predsednik Vladimir Putin imao je u februaru telefonski razgovor s američkim predsednikom Donaldom Trampom o okončanju rata u Ukrajini, a iako tada nije saopšteno kojim su jezikom pričala dvojica državnika verovatno se svako koristio svojim maternjim i oslonio na prevodioce.
17. 04. 2025. u 15:25
Komentari (0)