AMBASADOR SRBIJE O SITUACIJI U UKRAJINI: Ne planirajte putovanja, najave napada koje stižu sa zapada ne utiču na građane
AMBASADOR Srbije u Ukrajini Aca Jovanović potvrdio je danas da u Ukrajini boravi oko 300 državljana Srbije, od kojih oko 100 u glavnom gradu Kijevu.

Foto: Tviter/@SRBinUkraine1/Profimedia/Ilustracija
- Na sajtu ambasade Srbije u Ukrajini postavljena je preporuka našeg Ministarstva spoljnih poslova građanima Srbije da do daljeg ne planiraju putovanja u tu zemlju, a svima koji žive u Ukrajini, a mogu da rade i onlajn, da je napuste zbog aktuelne krize - rekao je Jovanović.
On je potvrdio da je ambasada neprekidno na raspolaganju svim našim građanima i da je u svakodnevnoj telefonskoj i onlajn komunikaciji sa mnogima koji se javljaju da potraže savet ili se informišu.
Ambasador je ukazao da se u našoj ambasadi u Kijevu prate potezi drugih diplomatskih predstavništava i da on lično komunicira sa brojnim stranim diplomatama.
Govoreći o trenutnoj situaciji i mogućnosti eskalacije krize, Jovanović je podsetio da se na Zapadu već danima licitira i najavljuje početak ruske invazije na Ukrajinu, ali da su "svi svedoci da se ništa od toga nije dogodilo".
- Te najave ruskog napada koje stižu sa Zapada ne utiču previše na građane Ukrajine. Sam predsednik Zelenski je u više navrata izlazio pred javnost u nameri da umiri građane i pozove ih da ne paniče. On je čak i u razgovoru sa predsednikom Bajdenom apelovao da smanje tenzije, jer sve to loše utiče na ukrajinsku ekonomiju i na svakodnevni život građana, doprinosi skoku cena i rastu inflacije - podsetio je ambasador Jovanović.
BONUS VIDEO: Najnoviji ruski dron "Orion" razneo metu u paramparčad
Preporučujemo

NARODNA MILICIJA ODGOVORILA VATROM: Momentalna osveta za ukrajinski napad
15. 02. 2022. u 15:56

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)