OTVARAJU NAM GRANICE: Manje zaraženih, države EU popuštaju mere za naše državljane
KAKO korona u Srbiji popušta, tako se proširuju mogućnosti naših državljana za putovanja: Nemačka je skinula Srbiju sa liste zemalja sa visokim rizikom od zaraze, a od 1. marta građani Srbije moći će u Italiju, uz potvrdu o preležanom kovidu, negativnom antigenskom ili PCR testu ili potvrdu o vakcinaciji "Fajzerovom", "AstraZenekinom" ili "Moderninom" vakcinom.
PCR testiranje na grčkoj granici / Foto AP
Uz nekoliko "epizoda" popuštanja, turistički ulazak u ovu zemlju za građane Srbije bio je stopiran gotovo od početka pandemije.
Koliko se epidemijska situacija kod nas promenila na bolje pokazuje i podatak da je u Infektivnoj klinici UKCS u nedelju bilo 66 pregleda, dok je u ovoj ustanovi u piku talasa pregledano pet-šest puta više pacijenata.
- U Batajnici imamo 358 hospitalizovanih pacijenata, a krajem januara bilo ih je više od 800. Imamo više otpusta nego prijema i to je dobra vest - kaže dr Milika Ašanin, direktor UKCS.
Virus korona je za 24 sata potvrđen kod 2.703 od 14.667 testiranih, ali je broj umrlih još visok, za dan - 42. Iako smo u završnici petog talasa, daleko smo od odjave epidemije, a dr Predrag Kon, epidemiolog i član Kriznog štaba, upozorava da još nije vreme da se opustimo:
- Mere su na snazi, ali nažalost, mere se kod nas ukidaju samostalno, to je strašno, ali je realnost. Mi ne možemo da se osećamo mirno kao oni koji su dosegli 80 odsto obuhvata vakcinacijom.
USKORO TROCIFRENO POZITIVNIH
U OVOJ, poslednjoj sedmici pred drugu godišnjicu od prvog slučaja kovida 19, koji je u Srbiji potvrđen 6. marta 2020. godine, biće jasnije da li će se smanjivanje obolevanja nastaviti istim tempom kao prethodnih nedelja. To bi značilo da u drugoj polovini marta možemo da očekujemo trocifren broj inficiranih za dan.
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)