VIŠE od 6.000 najrazličitijih hemijskih olovaka tokom poslednjih desetak godina sakupio je Siniša Tanić (58) iz Busilovca, kod Paraćina, učitelj koji je svoju pasiju otkrio slučajno, a sada je jedan od najvećih takvih kolekcionara u Srbiji.
U NASTAVKU vikenda nastavlja se stabilno i suvo vreme. Očekuje se uglavnom pretežno sunčano, povremeno uz umerenu oblačnost. Jutra u dolinama i kotlinama biće maglovita.
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici 16. novembra slave Đurđic, praznik posvećen prenosu moštiju Svetog velikomučenika Georgija iz Nikomidije u palestinsku Lidu.
ZBOR radova na ugradnji završnog sloja asfalta u nedelju će potpuno biti obustavljen saobraćaj na putu Ivanjica–Požega, na deonici Dom Tere–Cilovo stovarište.
Saradžogla
26.05.2022. 20:25
Преко пола века записујем само добре вицеве и афоризме.Тренутно попуњавам 76 свеску формата А5.Да стане што више користим свеске ,,у коцкиц