AUSTRIJSKI KARGO OD SLEDEĆE GODINE NA SRPSKOJ PRUZI: Novo poslovanje srpske železnice sa prevoznikom tereta
AUSTRIJSKI železnički prevoznik tereta planira da od naredne godine posluje u Srbiji.
Foto D. Dozet
Naime, Rail Cargo (RCG), ćerka firma Austrijske železnice (OeBB), početkom drugog kvartala 2023. namerava da krene s prevozom tereta preko sopstvene firme u Srbiji, najavio je danas Klemens Ferst iz Uprave RCG.
Srbija će time biti 13. zemlja u kojoj će OeBB RCG obavljati prevoz tereta sopstvenim lokomotivama i osobljem.
Ferst je rekao da će OeBB RCG time biti u mogućnosti da klijentima ponudi drugu rutu u pravcu Turske i Grčke, a čime će biti otpornija na krize.
Od 1. januara OeBB RCG otvara svoje predstavništvo i u Šangaju i počinje s radom, a cilj je da se izgradi železnički koridor "novog Puta svile".
Ferst je na konferenciji za štampu najavio i da će OeBB RCG povećati cene svojih usluga u Austriji u proseku za 20 odsto, dok će za klijente u inostranstvu povećanje biti manje.
Direktor OeBB Andreas Mate kazao je da je železnički teretni saobraćaj suočen sa višestrukom krizom, da se suočava, pored inflacije, pandemije, sa klimatskom krizom i problemima sa isporukama, a tu su i mnogobrojna gradilišta na železničkoj mreži i konkurencija drumskog saobraćaja.
Preporučujemo
VESIĆ NAJAVIO: Prioritet završetak započetih puteva, pruga i kanalizacije
13. 11. 2022. u 17:12
ŠPANCI ULAŽU U SRPSKU ŽELEZNICU: Ministar Vesić o novim investicijama
03. 11. 2022. u 20:25
BALAŠEVIĆ O ĆERKICI VERI: Otkrio kako je naslednica dobila ime i na koga liči
20. 11. 2022. u 11:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)