POTVRDILA JE DA JE ATEISTA Sveštenik koji je razgovarao sa direktorkom iz Sečnja za "Novosti" - Sveti Sava može, al samo uz hor
SVEŠTENIK iz Sečnja koji je razgovarao sa direktorkom o obeležavanju Svetog Save u Osnovnoj školi "Aleksa Šantić", potvrdio je za "Novosti" da direktorka te obrazovne ustanove nije prihvatila bilo kakvo bogosluženje u školskim prostorijama.
Foto: N. Fifić
Naknadno je rekla da će taj dan biti obeležen, ali isključivo nastupom horova. Potvrdila mu je i da je ateista i on je odlučio da ispoštuje njeno opredeljenje i želju, pa će učenici, koji žele da ovaj veliki praznik i đačku slavu moći, onako kako i dolikuje, da obeleže dolaskom na liturgiju u lokalnu crkvu.
Podsetimo, direktorka škole Olivera Marjanović donela je odluku da sveštenik neće ove godine prisustvovati proslavi i to objavila na društvenim mrežama.
- Prvi put posle niza godina, u našoj školi neće biti verskih obreda 27. januara jer su dobili mene za direktora. Ako budem smenjena zbog toga, eto koraka napred za našu lepu Srbiju - objava je Olivere Marjanović koja je ustalasala javnost.
Marjanovićeva kaže da je pre devet meseci postala direktorka škole, te je ovo prva školska slava od kada je na čelu ove osmoletke.
- Sveštenik je tražio da dođe u školu na Svetog Savu, bilo je tu ranijih godina i tamjana, i svete vodice i svačega. Lepo sam mu objasnila da po članu 11 Ustava Srbije moramo da odvojimo školu od crkve jer u školu mogu da idu i katolici, i muslimani i sve vere, kao i atesiti. I zato u školi nikoga ne smemo da primoravamo da prisustvuje tuđim verskim obredima. Čovek je sve razumeo, dogovor je da u devet sati počne liturgija u crkvi na koju su pozvani i đaci i svi zaposleni iz škole. A mi ćemo iz škole poslati i slatkiše u crkvu da mogu da se posluže - rekla je direktorka.
Ona je istakla i da će školska slava Sveti Sava biti proslavljena u ovoj osmoletki kako i dolikuje.
BONUS VIDEO - BAR OSAM DANA DA OSETE BEZBRIŽNO DETINjSTVO: Deca sa Kosova i Metohije gosti vršnjaka iz Novog Sada
Preporučujemo
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (15)