RHMZ NAJAVIO PADAVINE U NAREDNA DVA SATA: Na udaru četiri dela Srbije, upaljen i meteoalarm - Evo gde sada pljušti
U NAREDNA dva sata u Podunavlju, Pomoravlju, kao i u Banatu i na teritoriji Beograda lokalni pljuskovi sa grmljavinom, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.

Foto: N. Živanović
Inače, RHMZ je ranije najavio intenzivnije pljuskove sa grmljavinom i većom količinom padavina od 15 do 30 litara za kratak vremenski period u Banatu, Podunavskom okrugu, Braničevskom i Borskom okrugu. Duvaće slab i umeren vetar, u planinskim predelima istočne Srbije povremeno i jak, istočni i severoistočni vetar.
Najniža temperatura biće od 14 stepeni do 20, a najviša od 27 do 30 stepeni. U Beogradu će biti promenljivo oblačno, povremeno sa kratkotrajnom kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom. Najniža temperatura biće od 18 stepeni do 20, a najviša oko 29 stepeni.
Prema satelitskim snimcima koje objavljuje sajt "vremeradar", kiša trenutno pada u okolini Beograda, Kragujevca, kao i kod Subotice.
I u narednih sat vremena padavine se očekuju u Beogradu i okolini, kao i kod Kragujevca.
Upaljen meteoalarm
U celoj Srbiji na snazi je žuti meteoalarm zbog grmljavine, a to znači da je vreme potencijalno opasno: Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku. Treba nastaviti sa informisanjem o očekivanim meteorološkim uslovima. Ne preduzimajte nepotrebne rizike.
BONUS VIDEO: NEMAČKA NA UDARU APOKALIPTIČNE OLUJE - Ogroman grad iznenadio je ljude u Bavarskoj

NAJZGODNIJA HRVATICA PRIZNALA DA JE SRPKINjA: Otkrila zbog čega govori hrvatskim jezikom i zašto je promenila prezime
PEVAČICA i spisateljica Nives Zeljković, poznatija kao Nives Celzijus, po mnogima jedna od najzgodnijih Hrvatica, otkrila je nedavno u jednom intervjuu za domaće medije da je zapravo Srpkinja.
14. 07. 2025. u 12:21

"ON ŽELI DA UZME SVE!" Putin obavestio Trampa da kreće u veliku ofanzivu, dao mu i rok
RUSKI predsednik Vladimir Putin obavestio je američkog predsednika Donalda Trampa da Moskva namerava da pojača vojne operacije na istoku Ukrajine u roku od narednih 60 dana, objavio je portal Aksios 14. jula, pozivajući se na neimenovane izvore upoznate sa telefonskim razgovorom dvojice lidera početkom meseca.
14. 07. 2025. u 10:04

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)