KIŠA I PLJUSKOVI: Odlazi nam leto

Novosti online

16. 09. 2023. u 01:00

VREME u Srbiji danas promenljivo oblačno, mestimično s kišom.

КИША И ПЉУСКОВИ: Одлази нам лето

Foto Milena Anđela

Kiše ili kratkotrajnih pljuskova ujutro i pre podne biće na jugu i istoku, a od sredine dana mestimično i u ostalim predelima, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Vetar slab i umeren, istočni i jugoistočni, na jugu Banata povremeno i jak.

Najniža temperatura od 12 do 18, a najviša od 25 do 28 stepeni.

Vreme u Beogradu

I u glavnom gradu promenljivo oblačno, sredinom dana i posle podne u pojedinim delovima grada uz mogućnost kratkotrajne kiše ili pljuska.

Vetar slab i umeren, istočni i jugoistočni.

Najniža temperatura od 15 do 17, a najviša dnevna oko 28 stepeni.

Prognoza za narednih sedam dana

U narednom periodu promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima i toplo, u većini mesta sa temperaturom od 28 stepeni do 32 stepena, a najtopliji dani biće ponedeljak i utorak.

Ponegde se očekuju i kiša i lokalni pljuskovi sa grmljavinom.

U nedelju i ponedeljak padavine se očekuju samo u brdsko-planinskim predelima i na istoku zemlje, u utorak u drugom delu dana na severu i zapadu Srbije, a u sredu i u subotu u svim predelima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

KAKAV ŽREB! Crvena zvezda saznala protiv koga igra za plasman u Ligu šampiona!