NA KOPAONIKU PAO PRVI SNEG: Pejzaž idiličan, temperatura oko nule (FOTO)
KOPAONIK, popularna planinska destinacija, danas je dočekala prvi sneg ove jeseni, donoseći radost i uzbuđenje ljubiteljima zimskih sportova i prirode. Od 11 časova, vrhovi planine su se postepeno zabeleli, a snežni pokrivač dostigao je visinu od dva centimetra.
Foto: Printskrin/Instagram/novipazarvesti
Slab sneg koji pada na Kopaoniku ne samo da je promenio pejzaž, već je i najavio skoro otvaranje zimske turističke sezone.
- Ovo je savršen početak za našu zimsku sezonu. Prvi sneg uvek donosi posebnu čar i priprema nas za predstojeće aktivnosti - izjavio je jedan od lokalnih turističkih radnika.
Temperatura vazduha na Kopaoniku je oko nula stepeni, a do kraja dana očekuje se prestanak padavina. Iako snežni pokrivač za sada nije dovoljno visok za skijanje, očekuje se da će se uslovi poboljšavati kako zima bude napredovala.
BONUS VIDEO: PAO SNEG U JUŽNOJ AFRICI - Stanovnici Johanezburga oduševljeni
(Blic)
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)