OSUĐEN NAPADAČ NA NAŠEG NOVINARA: D. F. dobio osam meseci zatvora, uslovno dve godine, 40.000 dinara i zabranu prilaska
D. F., bivši policajac, proglašen je krivim za krivično delo ugrožavanje sigurnosti i uvredu u predmetu u kom je oštećeni Vladimir Mitrić, novinar "Večernjih novosti".

Foto Privatna arhiva
Suđenje je održano pred Osnovnim sudom u Loznici, a D. F. je za ugrožavanje sigurnosti osuđen na osam meseci, uslovno na dve godine. Za uvredu mu je "razrezana" kazna od 40.000 dinara.
Sud je, u predmetu koji je vodila sudija Dubravka Todorović, naložio i meru zabrane prilaska Mitriću na 100 metara.
Ovo je prvostepena, nepravosnažna presuda, na koju pravo žalbe ima i javni tužilac, i D. F. i oštećeni Vladimir Mitrić.
Osnovno javno tužilaštvo (OJT) Loznica optužilo je D. F. po službenoj dužnosti za ugrožavanje sigurnosti, dok je Mitrić protiv njega podneo privatnu tužbu za uvredu, pa su ova dva predmeta združena u jedan.
Incident se desio prošlog oktobra, u Draginjcu, u restoranu u kom je Mitrić bio na novinarskom zadatku. D. F. je počeo da ga vređa i rekao mu "da pouzdano zna da će onaj koji ga je prebio 12. septembra 2005. ponovo da ga prebije". Mitrićeve tvrdnje potvrdio je i policajac koji ga službeno obezbeđuje već 18 godina, od kad je naš kolega prebijen bejzbol palicom i zadobio teške telesne povrede.

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)