VREMENSKA PROGNOZA ZA UTORAK, 27. FEBRUAR: Natprosečno toplo, ponegde udari vetra olujne snage
NATPROSEČNO toplo za ovo doba godine, uz najvišu dnevnu temperaturu do 21 stepen. Pre podne sunčano a posle podne malo do umereno oblačno, dok će na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno udari vetra biti olujne jačine.
Foto: D. Balšić
Najniža temperatura od tri na jugu Srbije do 13 stepeni u južnom Banatu, a najviša od 15 do 21 stepen.
Vetar slab i umeren, a u košavskom području i planinskim predelima jak.
Vreme u Beogradu
I u glavnom gradu natprosečno toplo i vetrovito.
Pre podne pretežno sunčano. Posle podne malo do umereno oblačno, ali će se zadržati suvo vreme. Vetar umeren i jak, jugoistočni.
Najniža temperatura od 7 do 11, a najviša oko 20 stepeni.
Prognoza za narednih sedam dana
Zadržava se toplo vreme za ovaj period godine, u većini mesta od 15 do 20 stepeni, a u košavskom području i planinskim predelima i vetrovito uz umeren i jak, povremeno i olujni južni i jugoistočni vetar.
U sredu malo i umereno oblačno i suvo a do kraja ove sedmice umereno do potpuno oblačno. U četvrtak i petak u većini krajeva, a za vikend uglavnom u brdsko-planinskim predelima mestimično slaba, kratkotrajna kiša.
Početkom naredne sedmice suvo sa dužim sunčanim periodima, samo se u utorak na zapadu i jugozapadu očekuje novo naoblačenje sa kišom.
BONUS VIDEO: POTOPLjENI PUTEVI, AUTOMOBILI POD VODOM - Vanredna situacija na jugu Indije
Preporučujemo
SNEG NAM STIŽE U MARTU: Meteorolog objasnio - Ovaj datum je prelomni
26. 02. 2024. u 15:05
IZNENADIĆE VAS: Koji su predmeti NAJPRLjAVIJI - više bakterija nego na ve-ce šolji
24. 02. 2024. u 14:46
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)