I DANAS OČEKUJTE GRAD I GRMLJAVINU: RHMZ se već oglasio - Izdato upozorenje na nevreme, a evo kada konačno prestaju padavine
U SRBIJI se danas očekuje umereno i potpuno oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Foto: Shuttertock/Ilustracija
Kako navode, u istočnom delu zemlje vremenski uslovi biće izraženiji sa količinom padavina od 20 do 40 mm uz lokalnu pojavu grada, na šta je RHMZ upozorio rano jutros.
Vetar će biti slab do umeren severozapadni. Jutarnja temperatura od 10 do 16 stepeni, a najviša od 20 do 25, saopštio je RHMZ.
Vreme u Beogradu
U Beogradu se očekuje umereno i potpuno oblačno, povremeno sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom koji će u pojedinim delovima grada biti izraženiji.
Vetar slab do umeren severozapadni. Jutarnja temperatura oko 15, a najviša dnevna oko 24 stepena.
Stabilizacija vremena
U petak promenljivo i nestabilno mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom.
Za vikend i početkom sledeće sedmice pretežno sunčano i toplije, osim na zapadu, jugozapadu i jugu Srbije gde se uz promenljivu oblačnost očekuju kiša i lokalni pljuskovi sa grmljavinom.
Za vikend će u košavskom području duvati umeren do jak jugoistočni vetar, koji će na jugu Banata dostizati i udare olujne jačine.
BONUS VIDEO: PADAO GRAD VELIČINE ORAHA - Nevreme poharalo Loznicu
Preporučujemo

MUNjA I GROM, DA LI JE TO JEDNO TE ISTO I KAD JE OPASNO? Evo šta se dešava tokom oluje
22. 05. 2024. u 11:39

PONOVO PRETI NEVREME, OGLASIO SE RHMZ: Pljuskovi, olujni vetar, grmljavina...
22. 05. 2024. u 07:13

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"BRATE, MORAM!" Šta je Bora pred smrt uradio za Željka
POSLE vesti o smrti frontmena grupe "Riblja Čorba", koja je potresla region u septembru prošle godine, mnoge slavne ličnosti oglasile su se kako bi podelile svoje uspomene na Boru Đorđevića.
25. 06. 2025. u 08:29
Komentari (0)