JOŠ PAR DANA SUNČANO I TOPLO, A ONDA SLEDI PREOKRET: Evo kada i gde se očekuju pljuskovi praćeni grmljavinom
PRED nama je pravi letnji period, ali nismo u potpunosti završili sa padavinama.

FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
Dakle, u narednom periodu svakim danom sve toplije.
Pod uticajem povišenog pritiska i anticklona biće pretežno vedro, ali biće i pljuskova.
U Srbiji u sredu sunčano i toplo, maksimalna temperatura biće od 30 do 33°C, u Beogradu do 32°C.
U četvrtak i petak sunčano i još toplije. Ipak, u četvrtak posle podne u severozapadnim, zapadnim i jugozapadnim predelima, a u petak samo u južnim predelima Srbije očekuju lokalni pljuskovi sa grmljavinom, pojasnio je Đorđe Đurić u svojoj prognozi.
Maksimalna temperatura biće od 30 do 35°C.
Od vikenda će Srbiju zahvatiti intenzivatn toplotni talas, sličan onom u julu, koji je trajao od 8. do 20. jula.
Uz vedro, očekuje se i vrelo vreme, a maksimalna temperatura od vikenda biće iznad 35°C, sledeće sedmice i do 40°C.
Najvrelije će biti oko 15. avgusta, uz maksimalne temperature ponegde i preko 40°C.
Dakle, iako se u četvrtak i petak u napoemnutim predelima očekuje izolovana pojava pljuskova sa grmljavinom, Srbiju narednih desetak dana očekuje izrazito sušno vreme, uz ozbiljan deficit padavina, što će dovesti do daljeg pada nivoa vodostaja reka.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: NOSTALGIJA ZA RODNIM KRAJEM NE POPUŠTA: Svedočanstvo mladog pesnika o "Oluji"
Preporučujemo

JAKO NEVREME SE SRUČILO NA REGION: Meštani u strahu zbog poplava i bujica
06. 08. 2024. u 15:58

DANAS SMENA SUNCA I OBLAKA, PONEGDE UZ POJAVU PLjUSKA: Dnevna temperatura do 30 stepeni, u Beogradu maksimalnih 29
06. 08. 2024. u 07:14 >> 07:28

DRŽAVA ODREDILA OGROMAN POREZ ZA KUĆU ŽELjKA MITROVIĆA: Evo koliko mora da plaća
DRŽAVA je odredila ogroman porez za kuću Željka Mitrovića.
01. 04. 2025. u 14:12

PROCURIO POVERLjIVI DOKUMENT IZ PENTAGONA: Evropa nek se brani sama u slučaju ruskog napada, druga država je glavna pretnja
SUPROSTAVLjANjE ruskoj agresiji, nekada jedna od ključnih tačaka Nacionalne odbrambene strategije iz 2022. godine tokom administracije Džozefa Bajdena, tri godine kasnije više nije među najvažnijim prioritetima Sjedinjenih Američkih Država.
01. 04. 2025. u 12:17

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)