VELIKI USPEH SRPSKOG STUDENTA: Miloš Milićev osvojio prvo mesto na međunarodnom takmičenju u Bugarskoj
STUDENT Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu Miloš Milićev osvojio je prvo mesto na međunarodnom takmičenju "International Mathematics Competition for University Students".
Foto: Univerzitet u Beogradu
Globalno studentsko takmičenje iz matematike održano je tokom avgusta u Blagoevgradu, Bugarska, uz učešće više od 400 takmičara iz više od 50 država, sa 70 vodećih univerziteta širom sveta.
Miloš je student treće godine Matematičkog fakulteta na modulu Teorijska matematika i primene.
- Takmičenje je održano za studente koji završavaju prvu, drugu, treću ili četvrtu godinu. Zadaci su iz oblasti algebre, analize, geometrije i kombinatorike - saopštio je Univerzitet u Beogradu.

Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (3)