DIREKTOR PIO FONDA U "JUTARNJIM NOVOSTIMA": Ognjenović o važnim temama za penzionere u Srbiji (VIDEO)
GOST "Jutarnjih novosti" bio je i direktor PIO fonda Relja Ognjenović.
Foto: Novosti
O akcijama za penzionere
- Pre svega PIO fond ima jednu važnu ulogu u društvu i ekonomiji Srbije. Mi gledamo da u razgovoru sa penzionerima, što na otvorenim vratima i odlasku na teren, čujemo šta naši penzioneri hoće, žele i traže od svoje države i svog fonda. Ono što naš fond radi za penzionere je da odvaja ozbiljan nivo sredstava. Ove godine smo izdvojili 1,24 milijarde dinara, a najveći broj tog novca ide za slanje penzionera u banje. Mi pokrivamo troškove puta, zdravstvene preglede i medicinske tretmane u našim banjama.Ove godine smo poslali 22.000 penzionera što je ogroman uspeh za fond. Na našim penzionerima je samo da se prijave i odaberu banju u koju žele da idu, a na nama je da sve ostalo obezbedimo.
Kako penzioneri da iskoriste benefite PIO fonda i otputuju negde
- Ove godine je gornja granice penzije bila malo ispod 40.000 dinara. Svi penzioneri koji ispunjavaju taj uslov mogu da konkurišu u lokalnim udruženjima penzionera - istakao je Ognjenović.
O popustima i penzionerskoj kartici
- Glavni projekat države i PIO fonda je penzionerska kartica. Mi smo potpisali 870 sporazuma sa različitim preduzećima kako bismo omogući da našim penzionerima dinar vredi više. Ono što bih želeo posebno da izdvojim jesu posebni popusti koje "Srbijavoz" izdvaja, čak 30 posto na godišnju kartu za penzionere i Er Srbija koja je dala 15 posto našim penzionerima. Takođe "Putevi Srbije" su se sa 3 posto uključili sa cenom putarina.
Kako se prijaviti za penzionersku karticu
- Gledali smo da procedura bude što jednostavnija. Postoje dve opcije kako penzioneri mogu da se prijave. Prva opcija je preko sajta PIO fonda. Čim uđu na naš sajt imaju opciju da kliknu "Penzionerska kartica", ukucaju svoj JMBG, svoj broj telefona i adresu. Mi to posle šaljemo na izradu i šaljemo penzionerima na kućnu adresu. Oni koji nisu spremni za tako nešto, mogu uvek da dođu do naše filijale.
O rastu penzija
- Sada u decembru ide novo povećanje koje je najavio predsednik Vučić 10,9 posto. Takođe smo i zacrtali novi cilj a to je da do 2027. godine prosečna penzija bude od 650 evra - istakao je Ognjenović.
Preporučujemo
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)