"SVET JE LEPŠI U ŠARENIM ČARAPAMA" – ADMIRALBET I ABA LIGA UZ OSOBE SA DAUNOVIM SINDROMOM
VELIKA humanitarna akcija u okviru 24. kolu AdmiralBet ABA lige u znak podrške i osnaživanja zajednice.
Foto: Promo
AdmiralBet, kao glavni partner regionalne košarkaške elite, i ovog puta potvrđuje svoju posvećenost društveno odgovornom poslovanju. U saradnji sa AdmiralBet ABA ligom, ovog vikenda (21–24. mart), u okviru 24. kola, biće realizovana velika humanitarna kampanja povodom Svetskog dana osoba sa Daunovim sindromom (21. mart), pod simboličnim sloganom “Svet je lepši u šarenim čarapama“.
Na pet od osam utakmica 24. kola, gosti će biti predstavnici udruženja koja okupljaju osobe sa Daunovim sindromom, a posebna poruka biće poslata sa samog terena – svi igrači će utakmice igrati u šarenim čarapama, univerzalnom simbolu podrške i inkluzije.
Pored snažne simbolike, AdmiralBet akciji daje i konkretnu vrednost – kompanija će donirati 1.000 dinara za svaki postignut poen u svim mečevima 24. kola ABA lige udruženjima osoba sa Daunovim sindromom. Na taj način, svaki koš postaće ujedno i korak ka poboljšanju kvaliteta života onih koji se svakodnevno suočavaju sa izazovima, ali i neiscrpnim optimizmom i snagom.
- Odgovornost prema zajednici deo je naše kompanijske kulture. Verujemo da sport ima moć da menja svet, a ovom akcijom želimo da pošaljemo snažnu poruku – da različitost treba da bude prihvaćena, podržana i proslavljena. Svaki poen, svaki aplauz, svaki osmeh sa tribina – sve to šalje signal da smo tu jedni za druge. Ponosni smo što predvodimo ovu akciju i zahvalni što možemo zajedno sa klubovima i navijačima da napravimo razliku - izjavio je CEO AdmiralBeta, Marko Ribarić.
- Košarka je mnogo više od igre. Uvek težimo da inspirišemo i doprinesemo izgradnji boljeg društva. Zahvalni smo kompaniji AdmiralBet što je pokrenula ovu inicijativu i omogućila da kao liga damo svoj doprinos i pružimo podršku onima koji zaslužuju veću inkluziju, razumevanje i vidljivost. Verujemo da će šarene čarape, uz puno srce igrača i navijača poslati snažnu poruku u javnost - je dodao Dubravko Kmetović, direktor AdmiralBet ABA lige.
Pozivamo sve ljubitelje košarke, medije, partnere i širu javnost da budu deo ove kampanje, da obuju šarene čarape, podele poruku podrške i da zajedno pokažemo da svet zaista jeste lepši kada ga gledamo otvorenih očiju i još otvorenijih srca.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)