POGLEDAJTE KAKO IZGLEDA AVALA ZA PRVI MAJ: Neverovatni prizori - roštilj, smeh i pogled s visine (FOTO/VIDEO)
ZA Prvi maj, mnogi Beograđani biraju Avalu kao savršeno mesto za proslavu Praznika rada.
Foto: Novosti
Okruženi prirodom, porodice i prijatelji dolaze da uživaju u roštilju, pikniku i opuštenoj atmosferi daleko od gradske vreve.
Na proplancima se čuje smeh, miris pečenog mesa širi se kroz borovu šumu, a deca trče i igraju se na svežem vazduhu.
Foto: Novosti
Mnogi dolaze još ujutru, zauzimaju omiljena mesta, postavljaju ćebad i stolice, pale roštilje i započinju dan uz kafu na otvorenom.
Neki donesu loptu, frizbi ili gitaru, dok drugi jednostavno uživaju u miru šume i razgovoru sa dragim ljudima. I stariji i mlađi nalaze svoj kutak neko u hladu, neko pod suncem, ali svi sa osmehom.
Foto: Novosti
Posebna atrakcija za mnoge jeste i Avalski toranj. Redovi za panoramski pogled nisu prepreka, svi žele da na trenutak vide Beograd iz ptičje perspektive, a potom se vrate nazad, među prijatelje, mirise hrane i lepršave razgovore.
U popodnevnim časovima atmosfera postaje još življa, muzika se tiho čuje s raznih strana, nazdravlja se uz smeh, a neki čak i zaigraju. Iako se dan polako privodi kraju, niko ne žuri.
Jer, Prvi maj na Avali nije samo izlet to je dan kada ljudi zastanu, povežu se i podsete koliko malo treba za pravi odmor i sreću.
Preporučujemo
KRENULA PRAZNIČNA PUTOVANjA: Gužve na auto-putu "Miloš Veliki" i na Preševu
30. 04. 2025. u 20:40
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)