VELIKA TUGA: Umrla Jana iz Lazarevca, devojčica koja je bila simbol upornosti i snage i za koju se borila Srbija
LAZAREVAC je juče potresla izuzetno tužna vest. Nakon desetogodišnje, teške i istrajne borbe sa tumorom kičmene moždine, preminula je mlada i hrabra Jana Simić.

Foto: Instagram / screenshot
Jana je bila više od učenice, ćerke, prijateljice. Bila je simbol nade, upornosti i snage koju jedna devojčica može da nosi u sebi.
Njena borba je počela kada je tumor prvi put dijagnostikovan u dnu kičmenog kanala. Od tada, prošla je kroz brojne operacije, terapije i periode oporavka koji su je iscrpljivali, ali nikada slomili njen duh.
U više navrata, Lazarevac je pokazao veliko srce. Građani, škole, organizacije i mediji ujedinjavali su se kako bi pomogli Jani i njenoj porodici – bilo kroz humanitarne akcije, donacije, podršku na društvenim mrežama ili jednostavnim gestovima pažnje.
Jana je spajala ljude, bila je snaga zajednice i dokaz da empatija i solidarnost još uvek žive.
Njen osmeh i snaga ostaju zauvek upisani u kolektivno pamćenje ovog Lazarevca.
Sahrana će se, kako prenose lokalni mediji, održati 15. maja u 14 časova na gradskom groblju u Lazarevcu.
(Pravo u centar)
BONUS VIDEO - PUCNjAVA U NOVOM SADU: Snimci sa mesta zločina
Preporučujemo

TEŽAK UDES KOD VRNjAČKE BANjE: Gužve su velike, vozačima se savetuje strpljenje
12. 05. 2025. u 18:24 >> 18:35

TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA: Jedna osoba poginula, 32 povređene u sudaru na auto-putu
11. 05. 2025. u 23:33

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.
17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

RAZVOD ANI TEŠKO PAO: Jedna fotografija je dokaz koliko PATI
NEKADAŠNjA teniserka Ana Ivanović, uhvaćena je na plaži u opuštenom izdanju, ali ono što je svima zapalo za oko jeste izbor knjige koju je držala u rukama.
18. 08. 2025. u 07:20
Komentari (0)