OTIŠLA KOD SINA HEROJA: Umrla majka Vladimira, vojnika poginulog na Košarama, do smrti tražila pravdu (FOTO)
LOZANKA Radoičić, majka vojnika Vladimira Radoičića, kojeg su teroristi OVK ubili 1998. na Košarama, na granici tadašnje SRJ i Albanije, preminula je juče.
Foto: Facebook printskrin/Lozanka Radoičić
Tragične vesti saopštila je ćerka Jelena na društvenim mrežama.
- Dragi svi, obaveštavam vas da je dana 20.05.2025. u 17.45 naša Loza, naša majka, naša baka i i naš heroj zauvek zaspala.
Sahrana će se obaviti 23.05.2025. u 12 časova sa početkom opela u 11.30 na groblju Orlovača.
Njen profil će ostati na ovoj društvenoj platformi kao vrsta spomenika njene borbe za svog sina Vladimira i svih junaka sa Košara.
U ime porodice, zahvaljujem se svima koji su je, i u njenoj bolesti, zvali i hrabrili da istraje - ćerka Jelena Radoičić
Lozanka Radoičić je još 2007. godine došla do snimka akcije terorista u kojoj je 30. septembra 1998. stradao njen sin i još četiri vojnika u blizini karaule Košare, dok su obezbeđivali državnu granicu SRJ i Albanije.
Tada je krenula borba za pravdu majke koja je izgubila sina.
Ona je posle pogibije svog deteta život posvetila tome da zločinci odgovaraju.
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
POGINUO POSLE EKSPLOZIJE: Stradao ronilac koji je radio na izvlačenju "Bajesijana"
16. 05. 2025. u 00:11
STRAVIČNA NESREĆA KOD BARAJEVA: Poginuo muškarac, voz naleteo na automobil
10. 05. 2025. u 08:22
POGINULO DETE (5): Pala metalna ograda na njega - tragedija u Bijelom Polju
09. 05. 2025. u 22:53
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)