NEVREME SE NADVILO NAD SRBIJOM: Evo kako će se večeras kretati - veliki rizik od grada i nepogoda (RADARSKI SNIMCI)
U SRBIJI će do kraja dana i tokom noći biti promenljivo oblačno i sparno, uz moguću pojavu kiše. RHMZ upozorava i da se mestimično očekuju pljuskovi praćeni grmljavinom, a lokalno i izraženije nepogode uz grad. Najveći rizik od grada večeras postoji u brdsko-planinskim predelima južne i jugozapadne Srbije.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Prema prognozi RHMZ, duvaće južni i jugoistočni vetar u slabljenju, posle podne i uveče u skretanju na slab i umeren, a u zoni pljuskova kratkotrajno i jak, zapadni i severozapadni.
- Najviša temperatura od 26 na zapadu do 34 stepena u istočnoj i južnoj Srbiji - najavili su.
Kretanje nevremena iz sata u sat
Kako se na radarskim snimcima, na sajtu Vreme radar, može videti, tokom noći kiša će se premeštati po celoj zemlji.
Sutra, rano ujutru, tačniji oko 6 časova velikom količinom padavina biće zahvaćena maltene cela zemlja, a kiša će padati sve do pred veče.
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Foto: vreme radar / screenshot
Vreme narednih dana
Sutra se, javlja RHMZ, očekuje promenljivo do pretežno oblačno i svežije vreme, mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
- Najniža temperatura biće od 14 do 18 stepeni, a najviša od 22 do 27 - dodaju.
Početkom septembra uglavnom sunčano i toplo, dok će novo jače naoblačenje sa kišom i pljuskovima stići u utorak uveče na severozapad, a u noći ka sredi i tokom srede i u ostale krajeve Srbije.
RHMZ je zbog pljuskova i grmljavine, ali i mogućnosti od lokalne pojave grada izdao upozorenje.
- Pljuskovi i grmljavine, koji se na području Srbije očekuju danas i sutra, 30. i 31. avgusta, lokalno će biti izraženiji, dok je rizik od pojave grada moguć danas u jugozapadnoj i južnoj Srbiji - napominju.
Početkom sedmice ponovo suvo i toplije, a onda...
I meteorolog amater Marko Čubrilo istakao je da nas sutra očekuje osetno svežije vreme, promenljivo oblačno i nestabilno uz povremenu kišu ili pljusak uglavnom na istoku i severu regiona.
- Duvaće severozapadni vetar i bura duž Jadrana. Dnevni maksimum i osetnijem padu nad celim regionom i trebao bi se kretati od 19 do 25 stepeni Celzijusa - najavio je Čubrilo.
Kako je istakao, početkom naredne sedmice biće suvo i ponovo toplije, pa se u utorak maksimumi mogu kretati od 26 do 31 stepen.
Jačanje anticiklona od 5. septembra
- U toku noći ka sredi i u sredu tokom dana očekuje se prolazno naoblačenje uz lokalne pljuskove, osveženje i pojačan severozapadni vetar. U sredu svežije uz maksimume od 20 do 26 stepeni Celzijusa - navodi Čubrilo.
Od 5. septembra, prema prognozi Čubrila, računa se na jačanje anticiklona uz stabilizaciju i otopljenje i uslediće duži topao period uglavnom bez padavina.
- Neće više biti velikih letnjih vrućina, ali će temperature biti malo iznad proseka i maksimumi bi se trebali kretati od 27 do 32 stepena Celzijusa. Promena vremena je moguća prema sredini meseca - zaključio je.
(Blic)
Preporučujemo
PROMENA JE STIGLA, OČEKUJU NAS KIŠA I GRAD: Vremenska prognoza za subotu, 30. avgust
30. 08. 2025. u 01:00
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)