RHMZ IZDAO UPOZORENJE: Jako nevreme stiže u Srbiju, čekaju nas olujne kiše i grad
U SRBIJI će danas biti nestabilno vreme sa pljuskovima i grmljavinom, a lokalno se očekuju i vremenske nepogode, grad, olujni vetar i velika količina padavina.

Novosti
Republički hidrometeorološki zavod je izdao upozorenje zbog obilnih padavina, posebno u centralnim i jugoistočnim krajevima zemlje, gde može pasti i više od 60 mm kiše za 24 časa.
Biće pretežno oblačno, nestabilno i osetno svežije, povremeno s kišom, pljuskovima i grmljavinom, mestimično sa uslovima za lokalne nepogode sa gradom, olujnim vetrom i obilnom kišom za kratak period.
Vetar će biti slab do umeren istočnih i južnih smerova, krajem dana severni i severozapadni. U Banatu ujutro i pre podne povremeno jak.
Jutarnja temperatura od 16 do 21, najviša dnevna od 22 do 27 stepeni, saopštio je Republički hidrometerološki zavod.
I u Beogradu oblačno, nestabilno i osetno svežije, povremeno s kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.

Foto: Printscreen/RHMZ
Vetar umeren istočni, povremeno i pojačan, uveče severni. Jutarnja temperatura oko 20, najviša dnevna oko 23 stepena.
Do 12. avgusta zadržaće se promenljivo oblačno, ali će biti toplije, na severu sa periodima sunčanog vremena, a uglavnom u centralnim i južnim predelima sa kratkotrajnim lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
Preporučujemo

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)