BRZI TESTOVI NA KORONU OD SADA I KOD PRIVATNIKA: Dozvolu za testiranje dobilo 27 laboratorija
DOZVOLU da obavljaju serološka testiranja na korna virus na zahtev pacijenata dobilo je 27 privatnih laboratorija u Srbiji, potvrđeno je Tanjugu u Ministarstvu zdravlja.

Foto: EPA
Do sada su serološka testiranja mogle da obavljaju samo državne laboratorija, ali su zbog velikog interesovanja građana uključene i privatne laboratorije.
Brzim ili serološkim testom dokazuje se prisustvo IgM i IgG antitela. Prisustvo IgM antitela potvrđuje da infekcija postoji i takva osoba šalje se na PCR testiranje, koje je pouzdanije.
Prisustvo IgG antitela potvrđuje da je organizam bio u kontaktu sa virusom.
U državnim laboratorijama određena je jedinstvena cena od 1.200 dinara za serološko testiranje, dok privatnici samostalno određuju cenu.
Preporučujemo

RHMZ IZDAO UPOZORENjE: Jako nevreme stiže u Srbiju, čekaju nas olujne kiše i grad
05. 08. 2020. u 07:05

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)