KIŠA I OBLACI U DANU PRED NAMA: Pogledajte kakvo nas vreme očekuje za vikend i početkom sledeće nedelje
U SRBIJI se danas očekuje oblačno, mestimično sa slabom kišom, a više padavina očekuje se na jugu Banata, u donjem Podunavlju i Braničevskom okrugu, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHZS).
Foto: Katarina Mihajlović
Krajem dana i tokom noći postepeni prestanak padavina.
Vetar slab i umeren severozapadni, sredinom dana u Vojvodini i na istoku zemlje povremeno jak.
Jutarnja temperatura od šest do 12 stepeni, najviša dnevna od 14 do 18.
Foto: Printscreen/RHMZ
I u Beogradu oblačno, povremeno sa slabom kišom. Krajem dana prestanak padavina.
Vetar slab i umeren severozapadni, sredinom dana povremeno jak.
Jutarnja temperatura oko 11, najviša dnevna oko 15 stepeni.
U nedelju postepeno razvedravanje, i to najpre na severu i istoku Srbije, a do kraja dana i u ostalim krajevima. Slaba kiša očekuje se još samo u jutarnjim satima ponegde na jugozapadu zemlje.
U ponedeljak novo naoblačenje sa zapada, ponegde sa slabom, kratkotrajnom kišom. Zatim, umereno do potpuno oblačno, u nižim predelima i maglovito.
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)