ĐERLAK NAJAVIO: Krizni štab danas donosi odluke - u narednih deset dana nastaviće se povećanje broja novoobolelih
U BEOGRADU je najkritičnija situacija što se tiče zaraženih virusom korana, a bolnički kapaciteti u prestonici su pri kraju, kaže državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek.
Foto: Novosti arhiva
Očekuje da će danas Krizni štab za borbu protiv kovida 19 doneti najbolje mere i dodaje da to sigurno neće biti policijski čas i zaključavanje.
- U narednih sedam do deset dana nastaviće se povećavanje broja novoobolelih. To podrazumeva da će i bolnice biti punije i da će broj preminulih biti veći - rekao je Đerlek za TV Pink.
On je naglasio da je bilo dosta prijema na bolničko lečenje u poslednja 24 sata, da je Bežanijska kosa imala 22 prijema, a Zvezdara čak 78.
U Infektivnoj klinici u Beogradu skoro da nema mesta, te zbog toga ponovo u kovid sistem kompletno ulaze kliničko-bolnički centri Dragiša Mišović i Zvezdara.
- Činimo nadljudske napore da preraspodelom u bolnicama napravimo više mesta, da ne dozvolimo da dođemo u situaciju da nemamo mesta za pacijente u Beogradu. Moramo izdržati do 1. decembra kada otvaramo kovid bolnicu u Batajnici - rekao je on.
Napominje da se virus iz Beograda polako širi na ostale delove Srbije i da sever zemlje polako postaje žarište.
- Novi Sad je po broju zaraženih na drugom mestu već nekoliko dana. Situacija u Kragujevcu, Kruševcu, Valjevu počinje da se zahuktava, ali i na jugu Srbije - Preševo, Bujanovac, Leskovac. Mi smo u ozbiljnoj situaciji i pokušavamo na sve načine da rešamo probleme na dnevnom nivou - naveo je Đerlek.
Kako je rekao jedna grupa neodgovornih ljudi želi da noćni provod, pretvori u tragediju, te danas ima primera da se u bolnicama nalaze cele porodice.
- Mi smo pre nekoliko dana imali 80 odsto ljudi starosti između 20 do 40 godina, sada se ta granica pomerila i imamo mnogo više pacijenata od 40 do 70 godina. Imamo više ljudi na respiratorima, više ljudi koji nam umiru - rekao je on.
Ističe da je važno sačuvati zdravstveni kadar koji iznose najveći teret u ovoj borbi.
Preporučujemo
SRBIJA PONOVO NA CRVENOJ LISTI SLOVENIJE: Obavezan karantin za sve koji pređu granicu
05. 11. 2020. u 19:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (1)