KOMENTARIŠUĆI za televiziju Prva navode o mogućem podizanju mauzoleja Ridvanu Ćazimiju, poznatijem kao Kapetan Leši u Velikom Trnovcu, ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin istakao je da je policija prekinula sve radove na podizanju mauzoleja i da će se u Srbiji zakoni bezuslovno poštovati.
ŽRTVE terorista tzv. Oslobodilačke vojske Preševa, Bujanovca i Medveđe - oko stotinu vojnika, policajaca i civila, nemaju nijedno, čak ni skromno obeležje u Srbiji.
NE samo da nisu uklonjeni, do sada podignuti spomenik Ridvanu Ćazimiju poznatijem kao kapetan Leši u Velikom Trnovcu i spomen-ploča Aćif-efendiji u Novom Pazaru, kao što propisuje Zakon o ratnim memorijalima donet još 28. juna 2018, već po saznanjima "Novosti" niče i novi!
PO svom osnovnom karakteru, rat među Srbima tokom cele neprijateljske okupacije 1941-1945, a i jedno vreme posle toga, bio je i građanski rat, svoje posebne vrste. (Istina ono što se događalo na tlu hrvatsko-muslimanske države, Nezavisne Države Hrvatske, između Srba, na jednoj strani, i Hrvata i muslimana na drugoj, ne bi se, međutim, nikako moglo nazvati građanskim ratom.
U Srbobranu je 19. januara 1942. godine održana specijalna konferencija na kojoj su bili prisutni komandanti i viši oficiri mađarskog Honveda. Konferencija je zakazana isključivo radi upoznavanja prisutnih sa detaljnim planom sprovođenja pogroma nad srpskim i jevrejskim civilima u južnoj Bačkoj, koji je trebalo da usledi, objavio je Muzej žrtava genocida na svom "Fejsbuk" profilu.
RAZBIJANjE jugoslovenske države, svođenje Srbije na granice pred balkanske ratove 1912-1913. i svakojaka stradanja srpskog naroda tokom okupacije (odmazde, genocid), bili su veliko zlo koje se obrušilo na Srbe u Drugom svetskom ratu. Ali to nije bilo i jedino zlo... Bilo ih je još.
Komentari (1)