POLICIJA PREKINULA SVE RADOVE: Obustavljeno podizanje mauzoleja Kapetanu Lešiju
KOMENTARIŠUĆI za televiziju Prva navode o mogućem podizanju mauzoleja Ridvanu Ćazimiju, poznatijem kao Kapetan Leši u Velikom Trnovcu, ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin istakao je da je policija prekinula sve radove na podizanju mauzoleja i da će se u Srbiji zakoni bezuslovno poštovati.

Foto: Printskrin Youtube
- Policija je prekinula sve radove, bez dozvole u ovoj zemlji se ne zida ništa, ne može da se zida ni kuća, ni zgrada, a kamoli neki memorijal. U ovoj državi postoji Zakon o spomenicima, vrlo jasan, u kome se tačno kaže kome se može dići spomenik, kome se diže memorijal, a kome ne može i zakon će se bezrezervno poštovati - poručio je ministar policije Aleksandar Vulin gostujući na televiziji Prva.

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (1)